Yunanistan’da Kötü Gece: Panathinaikos-Anadolu Efes

254

Turkish Airlines Euroleague 6. Hafta Maçı’nda temsilcimiz Anadolu Efes, deplsmanda Yunan Ekibi Panathinaikos ile karşılaştı. O.A.K.A’da oynanan karşılaşmada pek günümüzde değildik ve sahadan 86-70 mağlup ayrıldık.

(MAÇTAN NOTLAR):

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Maç karşılıklı basketlerle başladı. Larkin’in basketiyle 2-4 öne geçtik. Calathes’in turnikesi ile 6-4 öne geçtiler. Fredette üçlüğü gönderdi ve farkı 5’e çıkarttılar. Dunston’ın smacıyla skoru 9-6’ya getirdik. Fredette bir üçlük daha yolladı ve skoru 14-6’ya getirdi. Moladan dönüşte 4 sayı bulduk ve farkı 4’e indirdik. Rice üçlüğü yolladı ve farkı 10’a çıkarttı. Simon’dan 5 sayılık katkı ile skoru 20-15’e getirdik. İlk çeyreğe noktayı Simon’un turnikesi koydu. 24-19.

İkinci çeyreğe Johnson’ın üçlüğü ile başladılar. Micic’in basketiyle skoru 27-22’ye getirdik. Dunston’ın serbest atış isabetiyle farkı 2’ye indirdik. Calathes içerden bitirdi. Dunston Simon’un asistinde turnikeyle bitirdi. Calathes’in inanılmaz asistinde Fredette üçlüğü yolladı ve farkı 7’ye çıkarttı. Peters’ın basketiyle skoru 38-33’e getirdik. Simon farkı 3’e indirdi. Larkin’den basket faul geldi. Calathes’ten de basket faul ile cevap geldi. Larkin’in serbest atış isabetiyle ilk yarı 42-38 bitti.

Üçüncü Çeyrekte Öne Geçtik

İkinci yarıya Larkin’in üçlüğü ile başladık. Thomas içerden bitirdi. Vougouikas skoru 46-41’e getirdi. Singelton üçlüğü yolladı ve farkı 1’e indirdik. Singleton’ın serbest atış isabetiyle eşitliği sağladık. Papapetrou üçlük ile skoru 49-46’ya getirdi. Larkin de üçlük ile cevap verdi. Larkin’e üçlük esnasında faul yapıldı ve üç serbest atış attı. Papagiannis, Panathinaikos’u öne geçirdi. Rice turnikesiyle 57-54 öne geçtiler. Üçüncü çeyreğin bitimine 1.5 saniye kala Papapetrou iki serbest atış isabetiyle farkı 9’a çıkarttı.

Son çeyreğe Dunston’ın serbest atış isabetiyle başladık. Rice, üçlük ile farkı 11’e çıkarttı. Larkin karşılık verdi. Calathes skoru 70-68’e getirdi. Larkin basket faulden bulduğu üç sayı ile farkı tek hanelere indirdi. Papapetrou’ya Larkin’den cevap geldi. Pleiss farkı 8′ indirdi. Rice üçlük ile farkı tekrar 11’e çıkarttı. Rice bir de üç serbest atış isabeti buldu ve skoru 84-70′ getirdi. Son topta Papagiannis basketi buldu ve 86-70 mağlup olduk.

Panathinaikos – Anadolu Efes Maçının Özeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here