DeMarcus Cousins’tan Kötü Haber

1833
DeMarcus Cousins Sezonu Kapattı
DeMarcus Cousins Sezonu Kapattı

Los Angeles Lakers’ın yaz döneminde Golden State Warriors’tan kadrosuna kattığı 29 yaşındaki deneyimli pivot DeMarcus Cousins, diz çapraz bağlarından sakatlandı.

Antrenman maçında potaya doğru giderken acı içinde kendini yere bırakan Cousins, ayağa kalkamadı. Diz çapraz bağları kopan tecrübeli yıldızın son durumu hakkında kulüp resmi bir açıklama yapmadı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

DeMarcus Cousins, bu talihsiz sakatlık nedeniyle muhtemelen sezonu kapattı. Diz çapraz bağ kopması sonrası yapılan ameliyatın ardından ilk 3 hafta kontrollü bir şekilde değneklerle yere basma, 6 hafta sonrasında tam serbestlik sağlanır. 3-4 ay sonra hasta koşabilir, 6-7 ay sonra ise tam aktif spor yapmaya başlayabilir. İyileşme süreci, oyuncunun direncine göre değişiklik gösterebilir.

Yıldız oyuncu, geçtiğimiz sezon Golden State Warriors formasıyla çıktığı 30 normal sezon maçında 16.3 sayı, 8.2 ribaund, 3.6 asist ve 1.5 blok ortalamalarıyla oynamıştı. Play-off döneminde ise 8 maça çıkan Cousins, 7.6 sayı, 4.9 ribaund ve 2.4 asist ortalamalarını tutturmuştu.

2018 yılının Ocak ayında New Orleans Pelicans forması giyerken aşil tendonundan da sakatlık yaşayan Cousins, geçtiğimiz yıl kadrosunda bulunduğu Golden State Warriors’ta da sakatlıklarla boğuşmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here