Yine Hüsran ! 89-79

157
Eurobasket

, grubun son maçında Letonya’ya 89-79 mağlup oldu ve grubu 4. tamamlayıp son 16 turunda İspanya ile eşleşti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Herkes kadar bu sefer iyi niyetli ve hoşgörülü olamayacağım. Çok iyi savaştık yine sonuna kadar getirmiştik ama ah o basit hatalar bahanesi artık yetti. Ev sahibi olduğumuz turnuvada kritik maçların tamamında sonuna kadar gelip bile bile aynı hataları yaparak kaybetmek usandırdı. Turnuva öncesi Koç Sarıca’ya kimse zorla genç takım kur demedi. Eurobasket, Kolej turnuvası değil. Bu kadar tecrübesiz genci bir arada oynatırsan böyle maçlarda mağlubiyet kaçınılmaz olur. Çabalamak, efor sarf etmek, hırsla mücadele etmek zaten o formayı giyen herkesin birinci görevi.

Cedi ve Furkan, bu turnuvadan alacağını fazlasıyla aldı zaten. Önemli olan bu iki ismin yanına takımı sırtlayacak 3. ismi bulabilmekti. Malesef bunu bir türlü bulamadık. Zaman zaman Melih Mahmutoğlu ve Semih Erden çok büyük oynasa da Sinan Güler, Doğuş Balbay ise oynadıkları basketbolla adeta rezildiler. Koç Sarıca’nın Beşiktaş’lı oyuncu sevdası da ayrı bir durum. Takımın merkezi görevini tecrübesiz Kenan Sipahi’ye vermek ne kadar doğru oldu hepimiz gördük. Sertaç ve Erkan’da iyi niyetli olarak elinden geleni yapsalar da bu takımda yer alacak kapasitede oyuncular değil.

Koca ülkede basketbolcu bitmiş havasına bürünen Milli Takım teknik heyeti, ev sahibi olduğumuz bir turnuvada böylesine tecrübesiz kadro oluşturarak zaten daha başında bizden pek bişey beklemeyin havası yarattı. O formanın ağırlı ve tarihte kazandığı nice zaferler sonrası böyle bir mantaliteye bürünmek büyük yanlış.

Bugün Letonya’ya karşı 3 dakika hariç oyunu hiç alamadın ve savunman da her cross-pass’la çözüldü. Bu kadar basit bu. Kabak gibi ortada olan Porzingis tehlikesi olmasına rağmen, adam maçın yıldızı oldu. Kenardan gelen 35’lik Blums gibi tek işi üçlük atmak olan,bunu da dünya alemin bildiği bir oyuncuya bu kadar fırsat vermek resmen fiyasko. Herşeye rağmen en kötü Rusya maçı alınabilirdi, ev sahibi olduğun turnuvada bir zahmet Belçika ve Büyük Britanya’yı yen.

Bu takımda övgüyü sonuna kadar hak eden tek kişi CEDİ OSMAN. Her maç büyük karakterle oynadı. Sorumluluk aldı, mücadele etti, yılmadı tek başına savaştı. Güç seninle olsun Cedi…

Son 16’da ki rakibimiz olan İspanya maçına gelecek olursak, fazla söze gerek yok. En azından 15 sayı altı farkla maçı bitirirsek bizim için başarıdır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here