Yıldız Avcıları: Los Angeles Lakers

949
Yıldız Avcıları: Los Angeles Lakers
Los Angeles Lakers

Bu yazı hızlı geçirmesi beklenen takımlardan Lakers, Nba finallerinin hemen ardından Anthony Davis’i takıma katmıştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Takasta Kyle Kuzma hariç takımın genç omurgası New Orleans’a yollandı. Ancak söz konusu AD olunca, ve sezon sonu kontratını yenileyeceğinin sözünü alınca Lakers düşünmeden bu hamleyi yaptı. Los Angeles ekibinin henüz durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Big3 kurmak için çalışmalara yönetim ve 2 büyük yıldızı başlamışlar bile.

LeBron James’in yıldız çekmede ne kadar başarılı olduğu zaten biliniyor ancak bilinmeyen şey Davis’in de 3. yıldız için piyasayı yokladığı.

Kariyerinde en fazla Batı Konferansında Yarı finallere çıkabilen AD de artık kesinlikle başarı istiyor. Hali hazırda LeBron ile birleşti ve takımına bir yıldız daha katmanın peşinde. 1 temmuzdan sonra serbest oyuncu konumuna gelecek arkadaşları ile irtibata geçtiği söylenen oyuncunun New Orleans Pelicans forması giyerken pek görmediğimiz bir tarafını görüyoruz. Bunda tabi ki Lakers markasının ve hedeflerinin şampiyonluk olmasının payı da büyük.

Yıllardır başarıdan uzak sezonlar geçiren Lakers son 6 yıldır playofflara dahi kalamıyor. Başarıya ve şampiyonluklara alışkın Lakers taraftarının da pek sabırları kaldığı söylenemez. Bir an önce başarı istiyorlar. Aynı şekilde LeBron James de kariyerinin son yıllarında en az bir şampiyonluk daha almanın peşinde. Vaktinin çok olmadığının farkında ve bu yüzden oldukça aceleci.

Big3 kurmak konusunda oldukça kararlı olan Los Angeles Lakers’ın bu yaz peşinden koştuğu yıldız isimler ise şöyle;

  • Kyrie Irving
  • Kawhi Leonard
  • Jimmy Butler
  • Kemba Walker
  • Klay Thompson
  • Kevin Durant,
  • D’angelo Russell
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here