Kristaps Porzingis’e Yeni Sözleşme

86
Kristaps Porzingis'e Yeni Sözleşme

Geçtiğimiz sezonun ortasında Dallas Mavericks’e takaslanan ancak sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Kristaps Porzingis, takımıyla yeni sözleşme imzalamaya çok yakın.

New York Knicks ve Dallas Mavericks arasında gerçekleşen takasta; Kristaps Porzingis, Tim Hardaway, Trey Burke ve Courtney Lee Dallas Mavericks’e geçerken, Dennis Smith, DeAndre Jordan, Wesley Matthews ve gelecek sezonlara ait iki adet 1. tur draft hakkı ise New York Knicks’e geçmişti. Sakatlığı nedeniyle yeni takımının formasını giyemeyen Porzingis’in hayalleri yeni sezonda gerçeğe dönüşecek gibi duruyor.

The Athletic yorumcusu Shams Canaria; Dallas’ın Porzingis’i takımda tutmak istediğini iddia ederken oyuncuya da 5 yıllık 158 milyon dolar değerinde yeni bir sözleşme önereceğini iddia etti.

Sports Illustrated yorumcusu Chris Mannix ise, ‘Porzingis’in Dallas ile devam edip etmeyeceği soru işaretiydi ama bu soru işaretleri yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Porzingis, Luka Doncic ile çok iyi anlaştı ve takımın sahibi Mark Cuban’la da sıkı bir ilişki kurdu” dedi.

Milwaukee Bucks ile oynanan karşılaşmada yaptığı smaç sonrasında yere dengesiz düşen ve ön çapraz bağlarını koparan Porzingis uzun süredir parkelerden uzak. 2015 yılında NBA’e adım atan ve 2017-2018’de kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Letonyalı yıldız o sezon 22.7 sayı, 6.7 ribaund ve 2.4 blok ortalamaları yakalayarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here