Wilbekin ve Blatt’ın takımı: Daçka | EuroCup Analiz

189
EuroCup Daçka
Daçka, EuroCup'ta fırtına gibi esiyor.

Geçen sezon Doğuş’un sponsorluğunda THY Euroleague’e wildcard ile katılmaya başarabilen Darüşşafaka, bu sezon ise Doğuş grubunun sponsorluktan çekilmesinden dolayı Euroleague’e gitmeye  hak kazanamadı. Bu sezon ise Daçka, 7Days EuroCup’ta mücadele ediyor ve sergilediği oyun ile şampiyonluk adaylarından biri olduğunu herkese gösteriyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Daçka, şimdiye kadar EuroCup’ta 6 müsabakaya çıktı ve mağlup olmadı. Maç başına 84.4 sayı üreterek önemli bir istatistiğin altına imza attı. Bu karşılaşmalarda Wilbekin’den sonra öne çıkan isim JaJuan Johnson oldu.  Amerikalı uzun forvet, atletikliği ile takımına direnç kazandırdı ve önemli bir hücum opsiyonu oldu.  Johnson, EuroCup’ta 15.2 sayı ortalama ile oynadı. Serbest atış çizgisinden yüzde 79, 2 sayılık basketlerde ise yüzde 64’lük isabet oranı üretti.

Darüşşafaka’da diğer öne çıkan detaylar ise şunlar oldu:

Davit Blatt ile yeniden…

Sezon öncesinde Maccabı Fox Tel Aviv ile anlaşamayan Davit Blatt, Darüşşafaka ile yeniden anlaşma sağladı ve sezona başladı. Ancak istediği sponsor desteğini alamayınca bunun yanına da Euroleague’de mücadele edemeyecek olması gibi konular eklendi ve takımın önemli yıldızları ile yollar ayrıldı. Öte yandan Blatt, yeni bir takım kurdu; JaJuan Johnson ve Will Cummings gibi önemli oyuncuları kadrosuna kattı. Daçka, ligde istediği performansı gösteremese de koç Blatt’ın önderliğinde EuroCup’ta  çıktığı 6 maçtan da galip ayrıldı.

Wilbekin etkisi

Belki de Darüşşafaka’nın bu sezon için en büyük kazancı Scottie Wilbekin… Amerikalı oyuncu, geçen sezondan geriye kalan tek yabancı oldu. Şu ana kadar çıktığı 14 resmi müsabakada 17.4 sayı 5.2 asist ile takımının lideri oldu ve Daçka’nın galip geldiği her maçta başroldeydi. Öte yandan Wilbekin, oynadığı karşılaşmalarda 5 kez 20 sayı ve üzeri skor üretmeyi başardı.

Mertcan Polat

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here