Sakarya, İstanbul deplasmanından galip ayrıldı

159
BSL
Sakarya deplasmanda kazandı.

Küme düşme hattının hemen üstünde yer alan iki takımı karşı karşıya getiren mücadelede İstanbul BBSK sahasında konuk ettiği Sakarya BŞB’ye 69-58 mağlup oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yaptığı top kayıpları ile sıkıntı yaşayan Sakarya BŞB, ilk periyotta sadece 6 sayı üretebildi. Bu fırsatı istediği gibi değerlendiremeyip farkı çift hanelere çıkaramayan İstanbul BBSK’da ise bu sayı 15 olunca ilk çeyrek 15-6 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci periyotta ise Sakarya BŞB adına siyah-beyaz arasındaki kadar fark vardı. Maçın başında yaptığı hataları bu çeyrekte yapmayan Tatangalar, kusursuz oynadı ve farkı eritmeyi başardı. İlk yarı ise Boz Baykuşlar’ın lehine sonuçlandı 32-31.

3. periyotta ise iki takımda sabırla hücum ederek birbirlerini hataya zorlamaya çalıştılar. Bu çeyrekte top kayıpları artan Sakarya, son bölüme doğru kendini topladı ve öne geçmeyi başardı 49-47.

Son periyotta ise Sakarya BŞB, kısır geçen bir maçın ardından bulduğu mini seriler ile farkı yavaş yavaş açtı. Takım olma duygusundan yoksunlaşmaya başlayan ev sahibi takım ise bu oyun karşısında çaresiz kaldı. Sakarya’da sahadan 69-58 galip ayrılmayı başardı.

Bu sonuçla beraber İstanbul BBSK, 8 maçta 3 galibiyette kalırken konuk takım ise 4. galibiyetini elde etmiş oldu. Ev sahibi ekip adına Ivan Buva 20 sayılık performansı galibiyete engel olamazken konuk ekipte Lazeric Jones 16, Can Korkmaz 10 sayı ile galibiyeti getiren isimler oldu.

Mertcan Polat

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here