Wilbekin Darüşşafaka’yı EuroCup’ta Finale Taşıdı

556
EuroCup
Wilbekin Darüşşafaka'yı EuroCup'ta Finale Taşıdı

7DAYS EuroCup Yarı Final Serisi 2. Maçında temsilcimiz Darüşşafaka Almanya’da Bayern Münih’e konuk oldu. Darüşşafaka 76-74 kazandığı ilk maçın ardından bu maçı da 83-87 kazandı ve seriyi 2-0’la kapatarak finale yükseldi. Diğer yandan maçın yıldızı Scottie Wilbekin attığı 41 sayıyla kendi kariyer rekorunu kırdı. Darüşşafaka’nın finaldeki rakibi Rusya’dan Lokomotiv Kuban olacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bayern Münih maça hücumda çok iyi başladı. Darüşşafaka Wilbekin ile reaksiyon gösterse de ilk 3 dakika 8-5 ile geçildi. Alman ekibi dış atışlarda da tempo yakalayınca Redding ile birlikte ilk 5 dakikada farkı 8’e çıkardı (16-8). Darüşşafaka’nın toparlanması uzun sürmedi. Wilbekin ve Furkan ile Münih savunmasındaki açıkları iyi değerlendiren temsilcimiz 7-0’lık bir seri yakalayarak skoru 16-15’e getirdi. Çeyreğin son 3 dakikası ise Bayern’in kontrolünde geçti. Bu bölümde hücumda etkili olamayan Darüşşafaka, Jovic ve Booker’a çözüm bulamayınca ilk çeyre 22-17 sona erdi.

İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Darüşşafaka bu dakikalarda hücumda iyi bir performans gösterse de Hobbs’u durduramadılar ve ilk 3 dakika 30-26 ile geçildi. Orta bölümde özellikle Jovic’in oyuna ağırlığını koymasıyla birlikte Bayern Münih üst üste sayılar buldu. Darüşşafaka ise Wilbekin kenardayken yapılan hatalardan dolayı skor bulmakta zorlandı ve skor 37-28’e geldi. Devrenin son dakikaları hücum düellosu şeklind geçti. Darüşşafaka’da Wilbekin müthiş bir ikinci çeyrek çıkarıp ilk yağrıda toplam 22 sayı bulsa da Barthel ve Cunningham Münih’i skorda önde tuttu ve devreyi Alman ekibi 44-41 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe Darüşşafaka 5-0’lık bir seriyle başladı ve ilk dakikalarda öne geçti (44-46). Çeyreğin orta bölümünde tempo çok yükseldi. Booker’ın sayılarına müthiş bir maç çıkaran Wilbekin cevap verdi ve ilk 5 dakika 50-52 ile geçildi. Darüşşafaka’da Sant Ross, Wilbekin kenardayken sorumluluğu üstüne aldı ve kısa sürede bulduğu sayılarla kontrolü ele aldı. Wilbekin’in oyuna tekrar girmesi ile birlikte Darüşşafaka çeyreğin son 3 dakikasına 4 sayı farkla önde girdi(56-60). Savunmaların ön plana çıktığı son bölümle birlikte üçüncü çeyrek Darüşşafaka’nın 64-66 üstünlüğü ile bitti.

Darüşşafaka final periyoduna da iyi başladı. Savunmasında da Bayern Münih’e geçit vermeyen temsilcimiz çeyreğin başında farkı 6’ya çıkardı(64-70). Darüşşafaka’nın konsantrasyonu çeyrek ortasında bozuldu. Potaya gitmekte çok zorlanan temsilcimiz bu bölümden basket çıkaramadı ve fark 1 sayıya indi(69-70). Sertleşen Münih savunmasına cevap Wilbekin ile geldi ve temsilcimiz maçın son 3 dakikasına 73-74 önde girdi. Darüşşafaka Jovic’in sayılarına Kartal ve Wilbekin’in üçlükleri cevap verdi ve son 1.30 dakika kala fark 7’ye çıktı(75-82). Son dakikada Bayern Münih üçlükler bulsa da temsilcimiz Münih’in geri dönmesine izin vermedi ve maçı 83-87 kazanarak EuroCup’ta finale yükseldi.

Maçın oyuncusu 41 sayı 5 asist ile müthiş bir performans ortaya koyan Scottie Wilbekin oldu. Johnson 16 sayı 3 ribaund Sant-Ross 12 sayı 4 asist ile oynadı. Bayern Münih’te ise Redding 14 sayı Booker 13 sayı 6 ribaund ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here