Bu Takım Nasıl Şampiyon Olmuş?

1103
NBA
Bu Takım Nasıl Şampiyon Olmuş?

Ray Allen… Kimilerine göre NBA tarihinin en iyi şutörü. Allen’ın 27 Mart’ta çıkacak olan From the Outside: My Journey Through Life and the Game I Love adlı kitabından bölümler açıklandıkça NBA gündemi bir anda karışmaya başladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“ Sizi ben şampiyon yaptım”

Öncelikle Rajon Rondo ile ilgili bölümden başlayalım. Allen, kitabında Rondo’nun “ 2008 yılındaki şampiyonlukta sizi ben taşıdım” dediğini iddia ediyor. Ayrıca 2011 yılında Chris Paul’un Celtics’e geleceğini ancak Coach Doc Rivers’ın Rondo’yu takımdan göndermek istememesi sebebiyle bu takasın gerçekleşmediğini belirtiyor. Rondo ise bu söylentilere büyük tepki gösterdi. Rondo :  “ O sadece dikkat çekmeye çalışıyor. Aslında biraz da kitabının satılmaya ihtiyacı var.  Benim adımı kullanarak tanıtım yapılıyor. Kitabın satışından da pay istiyorum. Benim ne olduğum belli. Ama o olduğundan farklı görünmek istiyor. Ray’i Boston’da ve takım içinde yaşadıkları sonrası en fazla destekleyen ben oldum. Miami’ye gittiği için de hiç kızgın değilim.” dedi. Kitabın tamamı yayınlandıktan sonra en fazla dikkat çekecek bölümlerin Rondo ile ilgili kısımlar olacağı kuşkusuz.

“Pierce maç seçiyordu”

Allen, bir diğer takım arkadaşı Paul Pierce hakkında da ilginç iddialarda bulundu. Pierce’ın derecesi kötü veya enerji harcamaya gerek görmediği rakiplere karşı maçı fazla önemsemediği iddiasında bulunan Allen, soyunma odasında da bu durumu takım arkadaşlarıyla paylaştığını belirtti.

Bir diğer takım arkadaşı Kevin Garnett’in bu durumun tam tersini yaptığını belirten Allen, Garnett için “ Hiç maç seçmezdi. Hiçbir pozisyonda yatmazdı. Ama diğer takım arkadaşlarım için aynı şeyi söyleyemem” dedi ve genel olarak da “ Hiçbir oyuncu maç seçmemeli. Kötü olarak gördüğünüz herhangi bir oyuncu veya takım sizi bir gece mağlup edebilir. “ ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde çıkacak kitabın daha fazla tartışmaya yol açacağı kesin. Allen’ın 2008 şampiyonluğunu yaşadığı takım arkadaşlarıyla da arası açık. Bunun sebebi olarak da Allen’ın Miami’ye imzası gösteriliyor. Mayıs 2017’de Kevin Garnett’in TV programı Area 21’de Celtics’in şampiyon olan kadrosu toplanmış ancak  Paul Pierce, Rajon Rondo, Kendrick Perkins, Glen Davis ve Doc Rivers’ın katıldığı programa Ray Allen davet edilmemişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here