Westbrook: “Savunma Falan Yaptığı Yok!”

1282
Westbrook: "Savunma Falan Yaptığı Yok!"

Houston Rockets forması giyen yıldız oyuncu Russell Westbrook, takım arkadaşı James Harden’ın 47 sayılık performansı sonrası, savunması ile bilinen LA Clippers guardı Patrick Beverley’nin savunması ile dalga geçti.

Westbrook’a göre, Beverley’nin yoğun fiziksel savunması ile tanınmış olması, dün gece Harden, Beverley’nin savunmasında 47 sayı bulduğu için pek doğru değildi:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Pat Bev hepinizi kandırıyor, savunma yapıyormuş gibi. Kimseyi savunduğu yok abi. Sadece oradan oraya koşuşturuyor, bir şey yapmıyor. Onca tantanayı yaptı, yine 47 yedi.”

Beverley 27 dakika sahada kaldığı maçta, 6 faul yaparak maçtan atıldı.

Houston Rockets koçu D’Antoni ise Clippers’la üç sezon boyunca 40 milyon dolar kazanacak Beverley için: “Kendisine verdikleri her kuruşu hak ediyor ve ben de onu seviyorum, sert oynuyor.” dedi.

İkili arasındaki husumet 2013 yılından itibaren devam ediyor!

Westbrook ve Beverley’nin kapışmasının temeli, 2013 playofflarının ilk turu olan Houston – Oklahoma City serisine dayanıyor. Serinin ikinci maçında Beverley’nin müdehalesi sonrası dizinden sakatlanan Westbrook, birden fazla ameliyat geçirmek zorunda kalmıştı. İkili, o zamandan bu yana birçok husumet yaşamıştı.

Westbrook’un sakatlandığı pozisyon ve ikilinin sonrasında karşı karşıya geldiği bazı anları aşağıdan izleyebilirsiniz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here