Anthony Davis: “Basketbolu Bırakmama Derrick Rose Engel Oldu”

3046
Anthony Davis: "Basketbolu Bırakmama Derrick Rose Engel Oldu"

Los Angeles Lakers forması giyen süper yıldız Anthony Davis, Derrick Rose’un basketbolu bırakmasına nasıl engellediğini anlattı.

Anthony Davis, The Athletic’ten Shams Charania’ya verdiği röportajda, gençken bir çok kez neredeyse oyunu bırakmayı düşündüğünü açıkladı. Chicago doğumlu olan AD, bir başka Chicago basketbol efsanesi ve eski Bulls süperstarı Derrick Rose’dan ilham alarak bundan vazgeçtiğini açıkladı:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Gençken hep Derrick Rose’u izledim. Memphis’teyken (Kolej), Bulls’dayken. Bana büyük ilham kaynağı oldu, aramızın iyi olmasına rağmen bundan haberi olduğunu sanmıyorum. Chicago’dan bir adamın basketbol oyunu için birçok şeyi feda etmesi ve önce koleje, sonra da NBA’e gidebilmesi, üzerine MVP kazanmak gibi özel şeyler yapması… Aynı durumda olan kendimi de düşününce, ‘Pooh’ (Lakabı) başardı diye düşünüyordum. ‘Adam NBA’de ve hayalini yaşıyor, ben neden yaşamayayım?’ diyordum.

“Ben de benzer şeyler yaşıyordum, ama benim farkım, Derrick Rose olmamamdı. Tanınmıyordum. O yüzden benim yolum biraz daha farklı. Basketbolu bırakmayı düşündüğüm oldu. Yeteri kadar iyi değildim. Tüm bu şüpheler bir yana, ben sürekli D-Rose’u izliyordum. Tutkuyla oynayışını ve Chicago’yu temsil edişini görüyordum. Benim de oradan olmam, ona yakın hissetmemde çok yardımcı oldu.”

“Onu izlediğimde, ‘Bu adam bana ilham veriyor’ diyordum. Bu sayede durmadan çalışmaya devam edebiliyordum ve evet, şu anda bulunduğum yere böyle geldim.”

Anthony Davis lise yıllarında pek dikkat çekmeyen bir oyuncu iken, anormal bir şekilde boyunun uzaması sonucu bir anda ön plana çıkmıştı. Kulaç uzunluğu olarak da benzerine pek rastlanmayan AD, günümüz süper yıldızları arasına ismini şimdiden sokmuş durumda.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here