Kendrick Nunn: “Yılın Çaylağı Ja Değil, Benim”

688
Kendrick Nunn: "Yılın Çaylağı Ja Değil, Benim"

Kendrick Nunn; 24 yaşında draft edilmeyen sezonun en büyük sürpriz isimlerinden. Lise hayatından sonra Koleje Illionis’da başlayan Kendrick Nunn tam olarak kafasını basketbola veremediği için bazı mental sorunlar yaşamıştır. Bu dönemde kavgalara çok karışan basketbolcu, Üniversite 3. sınıftayken kendisine 100 dolar borcu olan bir kadını darp ettiği gerekçesiyle yargılanıp suçlu bulunmuştur. Nunn hapse girmedi, ama kamu cezası alarak bir dönem çöp toplamıştır ama bu ona verilen tek ceza değildi. Illionais üniversitesi Nunn’ı yaptığı davranışlardan ötürü kolejden kovmuştur. Sabıkası kabarık olan Nunn’ı diğer okullarda istemiyor ve Nunn büyük potansiyeli olmasına rağmen alt liglerden Oakland Üniversitesiyle anlaşmıştır.

NCAA’in getirdiği transfer kuralı yüzünden bu okuldaki ilk yılında kenarda oturan Nunn, 2016-2017 yılıyla tekrar parkelere geri dönüş yapmıştır. Draft edilmeyen isim Golden State Warriors’un G-League takımı Santa Cruz Warriors ile iki senelik sözleşme ile anlaşmıştı. G-League’de dikkat çekici performansalar sergilerken Golden State Warriors ona hiç şans vermemişti.

2019-2020 Sezonu başında scout ekibinin başarısı her zaman takdir edilen Miami Heat, Nunn için harekete geçti takımına kattı. Miami Heat alışık olmayan bir hareketle 24 yaşında çaylak sezonunu oynayacak bir oyuncuyu almıştı. Bunun yanına bir de Draft sırasından Tyler Herro gibi potansiyel yıldız adayını da kadrolarında barındırıyorlardı.

Kendrick Nunn; geçmişte sabıkalı bir isimdi. Miami Heat hem sabıkalı, draft edilmemiş ve gittiği yerlerde tutunamamış bir ismi kadrolarına almayı bırakmayıp onu Miami Heat kadrosunda ilk 5 yerleştirerek görülmemiş bir şeye imza atıyorlardı. Kendrick Nunn çıktığı ilk 5 NBA maçının ardından kendisi NBA tarihinde draft edilmeyen oyuncular arasında ilk 5 maçta en çok sayı bulan kişi olmuştur.2007’de Kevin Durant’ten sonra ilk 5 maçında 100 sayı barajını geçen ilk çaylak oyuncu olan Kendrick Nunn şimdiden büyük işler başarmaya başladı.

Yılın çaylağı adayları gösterilen Kendrick Nunn bu konu ile ilgili; “Kesinlikle yılın çaylağı benim, takımım play-off takımı ve diğer oyunculara göre rekabetim belli. Bunların doğrultusunda ben ödülü Kendrick Nunn’a veriyorum.” Diyerek biraz da şaka yollu kendini yılın çaylağı ödülünü alacağını düşünüyor. Kendrick Nunn sezonun tatil edilmesine kadar 62 maçında oynayarak 15.6 sayı, 2.7 ribaunt ve 3.4 asist ortalaması ile oynamaktaydı.

Erkan Eren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz