NF Satranç Turnuvası

1681
NF Satranç Turnuvası

Satranç talepleri çığ gibi büyüyünce bir satranç turnuvası düzenlemeye karar verdik. Bugün 50 kişinin katılımı ile bir deneme bile yaptık. Siz basketbol sayfasınız, NBA paylaşın, Euroleague paylaşın, BSL paylaşın… diyenler olabilir. Satranç da nerden çıktı soranlar da olabilir.

Öncelikle satranç olayının nasıl başladığını anlatalım.

Malum, hepimiz evdeyiz ve yapacak bir şeyler arıyoruz. Gecenin geç saatlerinde yaptığımız bir paylaşımın altına bir takipçimiz ‘çatladım’ yazdı. Biri basketbol maçlarının olmamasından dolayı ve dışarı çıkamadığı için çok sıkıldığını yazdı. Ben de bu durumu kabul etmeleri gerektiğini, biraz daha sabretmelerini, tedbir almalarını ve meşgul olacak bir şeyler bulmalarını önerdik. Takipçimiz de her şeyi yaptık bitti deyince, ben o an satranç oynadın mı dedim? Hatta yarın gel beraber oynayalım dedim. Sonra biri daha oynamak istedi, biri daha derken. Ertesi gün 4 kişiyle oynadım ve 100’den fazla maç teklifi geldi. 🙂

Sonraki gün de turnuva yapalım dediler ve hızlıca bir turnuva düzenledik ve 50 kişinin katılımı ile güzel bir turnuva oldu. Şimdi o turnuvayı biraz daha geliştiriyoruz ve ilk turdan sonra play-off elemeleri gibi bir turnuva düzenliyoruz.

NF Satranç Turnuvasına Nasıl Katılırım?

Turnuva herkese açık. Herkes katılabilir. Öncelikle Lichess.org sitesine üye olup bir kullanıcı adı almanız gerekiyor. Siteye üye olup kullanıcı adınızı aldıktan sonra aşağıdaki kısa formu doldurup kullanıcı adınızı bize göndermeniz lazım. Formu doldurduktan sonra Lichess’teki takımımıza katılın lütfen. Sadece formu dolduranları alacağız ve turnuvaya sadece takımdakiler katılabilecek.

Turnuva 18 Nisan Cumartesi günü 15.00’te başlayacak ve toplam 90 dakikada ilk tur tamamlanacak.

Sitede, katılıma göre 90 dakika boyunca rasgele eşlemelerle maçlar yapılıyor ve sıralama belirleniyor. Bu sıralamaya göre sitemizdeki formu dolduranlar içinde ilk 16’a girenleri üst tura alacağız ve 1. ile 16. eşleşecek şekilde play-off ağacımızı oluşturacağız ve turnuvamızın şampiyonu belirleyeceğiz. Son 16 turunda sonra NFcomtr Instagram hikayemizde sonuçları ve üst tura yükselenleri paylaşacağız.

Katılım Şartları

NF, turnuva şartlarını ve saatlerini değiştirebilir.

Maç saatinden sonra en fazla 5 dakika beklenecektir ve bu süre içinde online olamayan yarışmacı elenecektir.

İnternet kopması, lap top’un ya da telefonunun şarjının bitmesi elenmenize neden olur.

NF Satranç Turnuvası Başvuru Formu

NF Satranç Turnuvası
Başına 0 koyarak yazınız. 0532-111-1111
Instagram kullanıcı adınızı yazmalısınız.
Katılım Şartları *

Formu doldurduktan sonra Lichess’teki takımımıza katılabilirsiniz.

Takıma katılmak için tıklayın

Turnuvaya dahil olmak için tıklayın

Başarılar.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz