Wade: ”Ya Heat Ya Emeklilik”

347
Miami Heat
Wade ''Ya Heat Ya Emeklilik''

NBA’de yaz sezonunun bitmesine sayılı zaman kala belki de cevabını bulamayan nadir sorulardan biri Dwayne Wade’in hangi takıma gideceğiydi. Çin’den 3 sene 25 milyon dolarlık kontrat alan Wade, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarla kafalardaki soru işaretlerini tek tek giderdi. 36 yaşındaki Wade eğer bu sezon emekli olmaz ve oynar ise gideceği takım olarak tek seçenek Miami Heat olacak.

NBA’deki 16. sezonuna girecek olan D-Wade yaptığı açıklamada ‘’Eğer bu sene basketbol oynayacak olursam, bu Miami forması altında olur’’ dedi ve ekledi: ‘’Oynayıp oynamama konusunda karar vermek için daha fazla zaman kalmadı’’. NBA’de oynadığı 15 sezonun 13’ünde Miami forması giyen oyuncu, Şubat ayında Cleveland Cavaliers’a takas olduğunda Cavaliers için hevesli olmadığını ve bir başka takım için oynamak istemediğini de söyledi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Heat Başkanı Pat Riley’de Wade’i gelecek sene takımlarına geri katmak istediklerini söyledi. Riley verdiği röportajda ‘’Onu bir oyuncu olarak, bir savaşçı olarak takımda görmek istiyorum. Wade’i şu ana kadar en iyi oynadığı sezondan bile iyi oynamak isteyen biri olarak görmek istiyorum. Onun hakkında Wade artık bitti, kondisyonunu kaybetti, aynı motivasyonda olamaz çünkü artık aynı oyuncu değil gibi bir sürü şey okuyorum. Ama ben yine de eğer o isterse onda ciddi ölçüde katkı sağlayacak bir oyuncu görüyorum’’ dedi.

Wade’in geçen seneki performansı da aslında Riley’i doğrular nitelikte. Wade normal sezonda yalnızca 21 maçta oynayıp 12.0 sayı, 3.4 ribaunt ve 3.1 asist ortalaması ile oynadı. Flash bu karşılaşmaların hiçbirine ilk 5 oyuncusu olarak başlamadı ama benchten gelerek etkili bir rol oynadı. Play-off zamanı ise ondan 2000’li yılların ortalarındaki D-Wade’i izlemiştik. Miami Heat her ne kadar 76ers’a 4-1 ile elense de Wade benchten gelerek patlama yaşamış, iki maçta 28 ve 25 sayılık performanslarıla bize eski Wade’i hatırlatmıştı.

Dwayne Wade’in 36 yaşında olmasına rağmen Miami Heat tarafından bu kadar istenmesinin en büyük nedeni şüphesiz ki onun takımı ile olan başarıları ve geçmişi. Wade 13 senelik Heat kariyerinde 12 kez all-star, 2005-06 sezonu NBA Finalleri MVP’si ve 3 kez sezonun en iyi defansif takımına seçilmişti. Her şeyden önemlisi onun Miami’ye getirdiği 3 şampiyonluk şüphesiz Wade’i çoktan Heat’in efsanelerinden biri yaptı. Kariyerinde toplam 982 maça çıkan Wade 22.5 sayı 4.7 ribaunt ve 5.5 asist ortalamarını yakaladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here