Wade, Chicago Bulls’tan Ayrılıyor

296
Wade, Chicago Bulls'tan Ayrılıyor
Wade, Chicago Bulls'tan Ayrılıyor

ESPN’den Nick Friedell’in haberine göre Dwyane Wade, buyout bedelinde anlaşarak Chicago Bulls’tan ayrılıp serbest oyuncu olacak.

Tecrübeli yıldız geçen sene yaz döneminde 13 yıldır formasını giydiği Miami Heat’ten ayrılarak Bulls’a transfer olmuştu. Wade yeni takımında ilk sezonunda, 18.3 sayı3.8 asist4.5 ribaunt ve 1.4 top çalmayla mücadele etti.

35 yaşındaki tecrübeli oyuncu Haziran ayında yaptığı açıklamalarda başka bir takımdan böyle bir kontrat bulmasının zor olduğunu ve kararının olumlu olduğunu dile getirmişti. Dwyane Wade David Aldridge’in “Neden Chicago ile kontratını uzattın?” sorusuna: “Sana 24 milyon neden sayabilirim” demişti. Bu beklenmeyen gelişmenin ardından Chicago Bulls’un nasıl bir yol çizeceği şimdiden merak konusu.

Dwyane Wade’in takımdan ayrılmak istemesinin nedeni, Chicago Bulls’un play off potasının dışında kalmasının olası olduğu ve mevcut kadroyu yeterli görmemesi olarak gösteriliyor.

Basında yer alan haberlere göre Wade’e henüz ciddi bir talip yok. Ancak eski takımı Miami Heat’e dönebileceği sıkça konuşulmakta. Tecrübeli yıldızın yeni sezonda hangi takımda olacağı merak konusu.

Dwyane Wade’in Profesyonel kariyeri
Yıllar Takım
2003–2016 Miami Heat
2016–günümüz Chicago Bulls
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here