14 Dev Adam Kadrosu Açıklandı

306
14 Dev Adam Kadrosu Açıklandı
14 Dev Adam Kadrosu Açıklandı

2017 EuroBasket turnuvasında mücadele edecek olan A Milli Erkek Basketbol Takımı’mızın aday kadrosu 14 oyuncuya düşürüldü. 16 kişilik aday kadrodan genç oyuncular Ömer Yurtseveven ve Tolga Geçim çıkarıldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Ay-yıldızlı takımımızın 14 kişilik aday kadrosu şu şekilde:

Ali Muhammed, Barış Hersek, Cedi Osman, Doğuş Balbay, Erkan Veyseloğlu, Furkan Aldemir, Furkan Korkmaz, Göksenin Köksal, Melih Mahmutoğlu, Kenan Sipahi, Metin Türen, Sertaç Şanlı, Semih Erden ve Sinan Güler.

14 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için yarın İsrail’e gidecek ve orada da 2 hazırlık maçı oynayacak.

İlk 4 takımın bir üst tura çıkacağı Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takımız, D Grubunda yer alıyor. Ay-yıldızlı takımımızın grubundaki takımlar; İngiltere, Rusya, Sırbistan, Letonya ve Belçika.

A Milli Basketbol Takımımızın başantrenörü Ufuk Sarıca, yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade ederek şöyle dedi:

“İtalya ve Çekya’da yaptığımız hazırlık maçları dönüşü mevcut kadroyu 14 oyuncuya düşürdük. İsrail’e 14 oyuncumuz ile gideceğiz ve bu kısmı 12 oyunculuk kadro ile oynayacağız. Tüm oyuncularımız iyi niyetle çalışmaya devam ediyor ancak hazırlık döneminin sonunda Avrupa Şampiyonası’nda 12 oyuncu ile parkede olmak zorundayız.. Önümüzdeki dönemlerde yine bizlerle olacak ve büyük umutlar beslediğimiz Tolga ve Ömer’i bu noktada kadrodan çıkartmış bulunuyoruz. Her iki oyuncumuza da teşekkür ediyorum. Her geçen gün daha iyi olmak için birbirimize güvenerek vazgeçmeden çalışacağız.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here