Wade: “Ben Çağırmadım Kendileri Geldi”

2009
Wade: "Ben Çağırmadım Kendileri Geldi"

NBA’de geçtiğimiz sezon emekli olan Dwyane Wade 2004’te Shaquille O’neal’ın 2010’da LeBron James ve Chris Bosh’un Miami Heat’e katılmasıyla ilgili konuştu.

3 defa NBA Şampiyonluğu, 1 defa da Finaller MVP’si seçilen Wade, Shaquille O’Neal,  LeBron James ya da başka birisini Miami’ye çağırma çalışmaları yapmak zorunda olmadığını, oyuncuların kendilerinin tercih ettiğini söyledi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Dwyane Wade, kariyerinin büyük çoğunluğunu geçirdiği ve efsane haline geldiği Miami Heat forması giyerken birlikte oynamak için hiçbir zaman bir oyuncuyla görüşme yapmaya mecbur olmadığını açıkladı. Yıldız oyuncu Miami’nin yeterince cazip bir durak olduğunu ve hedeflerin daha önemli olduğunu belirtti.

“Hiçbir zaman Miami’ye bir oyuncu katmak zorunda kalmamıştım. Ben Shaq’ı getirmek zorunda değildim, kendisi geldi. LeBron ve Chris de aynı şekildeydi. Asıl olay beraber olacağımız yer değil, beraber yapabileceğimiz şeyler hakkındaydı. Biri bana ulaşırsa ve fikrimi sorarsa, onlara düşüncemi söylerim. Ancak hiçbir zaman Miami’ye bir adamı çağırmak zorunda kalmadım. Bence bu sadece sosyal medya muhabbeti. Birileri yazmak için yazıyor. Benim için komik.

Shaq ile 1, LeBron ve Bosh ile birlikte 2 şampiyonluk kazanan oyuncu “One Last Dance” diye adlandırdığı 2018-2019 sezonunu 15 sayı, 4 ribaund ve 4.2 asist ortalamaları ile bitirdi ve NBA’e veda etti. Wade’in kariyer ortalamaları ise 22 sayı, 4.7 ribaund ve 5.4 asist.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here