Uzatmalarda Güldük: Anadolu Efes-Alba Berlin

212

Turkish Airlines Euroleague 2. Hafta Maçı’nda, Istanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda temsilcimiz Anadolu Efes, baştan sonra heyecanın eksilmediği maçta Alman ekibi Alba Berlin’i uzatmalarda 106-105 mağlup etti. Bu sonuçla Efes, 2. maçlar sonucunda ilk galibiyetini aldı.

Maç James Anderson’ın basketiyle başladı. Hermannsson’un zor turnikesi ile Alman temsilcisi ilk basketini buldu. Hermannsson bir de üçlük isabeti buldu ve skoru 2-5’e getirdi. Giedraitis’in üçlüğü ile fark 5’e çıktı. Micic’in turnikesiyle farkı 3’e düşürdük. Alec Peters’ın üçlüğü ile 10-10’luk eşitliği yakaladık.  Mattisseck’in bulduğu üçlük isabetine Shane Larkin ile karşılık verdik. Moladan Giffey’in turnikesi ile döndüler. James Anderson’ın güzel asistinde Dunston smacı vurdu. Cavannaugh bulduğu üst üste üçlük ile skoru 16-23’e getirdi.  Moladan Larkin’in basket faulü ile döndük. Larkin bir de üçlük yolladı ve farkı 2’ye düşürdük. İyi savunma sonrası harika bir hücumla beraberliği yakaladık. Larkin inanılmaz bir sekans yakaladı ve ancak faul yaparak durdurabildiler. Mason skoru 25-25’e getirdi. Çeyreğe son noktayı Micic Dunston ikili oyunuyla koyuyoruz. 27-25 üstünlüğümüzle sonuçlandı. 

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İkinci çeyreğe Micic’in orta mesafe isabetiyle başladık. Giedraitis’in basketiyle farkı 1’e indirdiler. Doğuş Balbay’ın üçlüğü ile skoru 32-28’e getirdik. Ogbe’nin basketine Pleiss ile karşılık verdik. Giedraitis bir de üçlük isabeti buldu ve farkı tekrar 1’e indirdi. Pleiss’tan çok güzel bir blok ve bu blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan 8. oyuncu oldu. Bir üçlük isabeti daha buldular ve öne geçtiler. Larkin inanılmaz bir hücum izletti ve Kyrie Irving vari turnikesiyle basketi buldu. Anadolu Efes, Barcelona futbol takımı gibi tiki taka paslarla harika bir hücum oynadı ve 38-36 öne geçtik. Micic’in üçlüğü ile farkı 5’e çıkarttık. Giedraitis ile karşılık verdiler. Çeyreğe noktayı Dunston’ın bloğu ile koyduk ve 43-40 önde kapattık.

Üçlük Partisi Gibi Bir Çeyrek

Üçüncü çeyreğe Singleton’ın basketiyle başladık. Sikma’nın üçlüğü ile beraberliği sağladılar. Shane Larkin inanılmaz bir üçlük isabetiyle skoru 48-45’e getirdi. Bir üçlük de Micic’ten geldi. Sikma üçlüğüne Larkin ile cevap verdik. Giedraitis de üçlük isabetini buldu ve beraberliği sağladı. Moladan Dunston smacı ile döndük. Nnoko’ya karşılık olarak Peters ile basketleri bulduk. Dunston’ın basket faulü ile skoru 65-63’e getirdik. Son 3 dakika karşılıklı basketlerle devam etti. Covannaugh basket faul ile Berlin’i üç sayı öne geçirdi. Tibor Pleiss’ın orta mesafe isabetiyle beraberliği yakaladık. Covannaugh bir üçlük daha yolladı ve üçüncü çeyreğin skorunu 72-69 olarak belirledi.

Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Alec Peters’ın turnikesiyle farkı 1’e indirdik. Savunmada konsantrasyonumuz çok azaldı. Giffey orta mesafe isabetiyle farkı 5’e çıkarttı. Karşılıklı top kayıplarından sonra Pleiss ile basketi bulduk. Pleiss ile serbest atışlardan bulduğumuz 2 sayı ile farkı 1’e indirdik. Tam havayı yakalarken potamızda önce üçlük ardından da top kaybı üzerinden turnike ile 5 sayı birden gördük ve fark 6’ya çıktı. Moladan Micic’in üçlüğü ile döndük. Mattisseck üçlük ile karşılık verdi. Dunston’ın basketiyle skoru 84-86’ya getirdik. Dunston basket bir de faul ile bizi öne geçirdi. Giedraitis takımını tekrar öne geçirdi. Alec Peters da bir basket faul ile üç sayı birden buldu ve farkı 2’ye çıkarttık. Giffey de üçlük ile cevap verdi ve takımını öne geçirdi. Giedraitis farkı 3’e çıkarttı. Micic’ten 2/2 isabet ile skor 92-93’e geldi. Micic’ten harika bir üçlük ve 95-93 öne geçtik. Siva serbest atışlardan bulduğu sayılarla beraberliği sağladı. Son hücumda Larkin basketi bulamadı ve maç 95-95 biterek uzatmaya gitti. 

Uzatmalara Larkin’in üçlüğü ile başladık. Bir de top çaldık. Dunston’ın içerden bulduğu sayı ile farkı 5’e çıkarttık. Larkin’den çok güzel güzel bir turnike daha geldi. Larkin önce harika bir savunma ardından da hücumda bulduğu iki serbest atışla skoru 104-99’a getirdi. Sikma’nın basketiyle farkı 3’e düşürdüler. Siva serbest atışlarla farkı 1’e düşürdü. Micic de serbest atışlarla tekrar farkı 3’e çıkarttı. Siva serbest atışlarla farkı 1’e düşürdü. Son hücumda Larkin şutu kaçırdı ancak maçı 106-105 kazandık.

Yayınlanır yayınlanmaz maç özetini buraya yükleyeceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here