Al Horford: “Boston Şampiyonluk İçin Yetersizdi”

508
Celtics'te Ayrılık Rüzgarı! Al Horford Kararını Verdi
Al Horford: "Boston Şampiyonluk İçin Yetersizdi"

Geçtiğimiz yaz Boston Celtics ile olan 1 yıllık opsiyonunu kullanmayıp Philadelphia 76ers ile anlaşan Al Horford eski takımı hakkında konuştu:

“Bir şeyler bulmaya çalışan bir ekiple başlayıp belli rakamlar konusunda hemfikir olamadığımızda, o zaman serbest oyuncu dönemime girmem gerektiğine karar verdim. Sadece belli bir miktar parayı talep ettiğim için değil, aynı zamanda hemen kazanmak için gerçekten iyi bir fırsatım olacağı bir konumda olmak istiyorum. Şimdi bakış açım bu şekilde. Böyle hissediyorum.”

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Benim için neyin anlamlı olduğunu ve başarmak istediğim şeyleri düşünmem gerekiyordu. Orada üç yıl geçirmiş olmam gerçekten güzeldi, ama biz şampiyonluk afişini yükseltme hedefi için yetersiz kaldık. Öncelikli bir karar vermek zorunda kaldım ve bu benim için bir şampiyonluk için yarışmak ve aynı zamanda finansal olarak en üst düzeye çıkarmak için bir fırsat oldu.”

Horford Philadelphia 76ers ile 4 yıl 109 milyon dolar karşılığında anlaştı.

Boston Celtics geçtiğimiz sezon final hedefi ile çıktığı sezonda Doğu yarı finali serisinde Milwaukee Bucks’a 4-1 elenerek veda etmişti. Bu yaz da Kyrie Irving ve Al Horford gibi iki yıldızını kaybeden Celtics, All-Star oyuncu Kemba Walker ile anlaştı. Genç ve potansiyelli bir takım olan Celtics, Brad Stevens gibi bir koça da sahip ve bu sene olmasa da bir kaç sene içinde hedeflerinin şampiyonluk olacağı kesin.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here