Sırbistan’da Kaybolduk: Kızılyıldız-Fenerbahçe Beko

332

Turkish Airlines Euroleague 2. hafta maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, deplasmanda Sırbistan ekibi Kızılyıldız ile karşılaştı. Vesely’nin de sakatlıktan döndüğü gecede istediklerimizi sahaya yansıtamadık ve ev sahibi ekibe 12 sayı farkla 68-56 mağlup olduk. Bu sonuçla 2. maçımızdan da mağlubiyetle ayrıldık.

MAÇTAN NOTLAR:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Maç, Kızılyıldız’ın Lazic’den bulduğu üçlük ile başladı. Nando De Colo, Fenerbahçe’nin ilk sayılarını atan isim oldu. James Gist ile 5-2 öne geçen Kızılyıldız’a Kalinic’in üçlüğü ile cevap verdik. Lorenzo Brown ve James Gist ile üst üste basketler bulan ev sahibi 9-5 öne geçti. Bobby Dixon önce De Colo’ya güzel bir asist yaptı, ardından da üçlüğü yolladı ve Fenerbahçe’yi öne geçirdi. Derrick Brown ve Lorenzo Brown ile 4 sayı bulan Kızılyıldız’a Bobby tekrar üçlük ile karşılık verdi. İlk çeyreğe son noktayı Nando De Colo, bulduğu üçlük isabeti ile koydu ve 15-16 önde kapattık.

İkinci çeyrek, Perperoğlu ve Bobby’nin karşılıklı basketleri ile başladı. Derrick Brown ile öne geçen ev sahibi, Davidovac’ın üçlüğü ile skoru 22-18’e getirdi. Moladan Melih Mahmutoğlu üçlüğü ile döndük. Davidovac bir basket daha buldu. Faye’nin üçlüğü ev sahibi ekibi tekrar 6 sayı öne geçirdi. Moladan Vesely bire biri ile bulduğumuz serbest atışlarla döndük. Vesely’nin ikisni de kaçırmasına rağmen ribaundu alan De Colo ile basketi bulduk.  Savunmada istediklerimizi yapamadık ve James Gist’in basketine engel olamadık. Nando De Colo, üst üste bulduğu 5 sayı ile farkı 1’e indirmemizi sağladı. Vesely ile 2 serbest atıştan daha yararlanamadık. Hücumdaki ritmi bir türlü bulamamamız, savunmaya da yansıdı ve Lorenzo’nun basket faulü ile skor 34-28’e geldi. İlk yarı 35-30 Kızılyıldız üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü çeyreğe Sloukas’ın iki serbest atış isabeti ile başladık. Harika bir savunma yaptıktan sonra Vesely ile hızlı hücumda sayıyı bulduk ve farkı 1’e indirdik. Moladan Lorenzo Brown’ın sayılarıyla döndüler. Karşılıklı hücum faulleri geldi. De Colo’dan iki sayılık basketi bulduk. Hızlı hücumda Baron’ın turikesi ile skoru 40-36’ya getirdiler.Teknik faulden buldukları serbest atışta isabet buldular. Perperoğlu ile de üçlüğü buldular ve fark 8’e çıktı. Perperoğlu kolay bir basket daha buldu. Ahmet Düverioğlu’nun serbest atış isabetleriyle farkı 7’ye indirdik. Moladan Sloukas’ın ikilik isabeti ile döndük. Son çeyreğe 51-43 geride giriyoruz.

Son Periyotta Farkı 2’ye İndirdik

Son periyot Sloukas’ın top kaybı ile başladı. Harika bir savunma yaptık ve 24 saniyede basket bulmalarına izin vermedik. De Colo üçlüğü buldu ve skoru 51-46’ya getirdik. Faye 2’de 2 serbest atış isabeti ile farkı tekrar 7’ye çıkarttı. Basit bir top kaybı daha yaptık. Vesely ve Bobby ile bulduğumuz 5 sayı ile farkı 2’ye düşürdük. Faye ile üçlüğü buldular. Bir top kaybı daha yaptık ve Dobric’in smacıyla basketi potamızda gördük. Faye, Vesely’e blok vurdu. Perperoğlu skoru 60-51’e getirdi. Gist’in serbest atışı ile farkı 10’a çıkarttılar. Melih’in üçlüğü ile karşılık verdik. Lorenzo Brown’ın üçlüğü ile fark 14’e çıktı. Son oktayı Vesely’nin basketi koydu. Maçtan 68-56 mağlup ayrıldık.

Kızılyıldız – Fenerbahçe Beko maçının özeti

Bu gönderiyi Instagram'da gör

De Colo, Jan Vesely iş birliği! #basketball #EuroLeague

NF Europe (@nfeurope)'in paylaştığı bir gönderi ()

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here