Üç Sayı Yarışmasına Katılacak Oyuncular Belli Oldu

628
NBA
Üç Sayı Yarışmasına Katılacak Oyuncular Belli Oldu

All-Star’ın en sevilen yarışmalarından bir tanesi olan üç sayı yarışmasına katılacak oyuncular belli oldu.

Hayli çekişmeli geçmesini beklediğimiz yarışmaya bu sene Golden State’den Klay Thompson, Washington Wizards’dan Bradley Beal, Toronto Raptors’dan Kyle Lowry, Phoneix Suns’dan Devin Booker, Los Angeles Clippers’dan Tobias Harris, Houston’dan Eric Gordon, Miami Heat’den Wayne Ellington ve Oklahoma City Thunder’dan Paul George katılacak.

Yarışmaya katılacak oyuncuların üç sayı çizgisinin gerisinden nasıl bir performans sergilediğine gelin hep beraber bakalım.

1 – Bradley Beal : Washington Wizards’ın bu sene gösterdiği performansta John Wall ile birlikte en büyük katkıyı veren isim Bradley Beal. Sezonun geri kalan 51 maçında, 337 tane üç sayılık atış kullandı ve bunların 126’sında isabet bularak %37.4 oran yakaladı.

2 – Klay Thompson : Geçen senenin favorisi olmasına rağmen ilk turda elenerek herkesi hayal kırıklığı uğratan Thompson,bu sezon sergilediği performans ve yüzdeyle yine en büyük favori konumunda. Bu sezon oynadığı 52 maçın sadece 3 tanesinde üç sayılık isabet bulamayan Klay, denediği 376 atıştan 170’inde isabet bularak %45.2 gibi çok ciddi bir ortalama yakaladı.

3- Kyle Lowry : Toronto Raptors’ın yıldızlarından birisi olan Lowry’de inatçı yapısı bu yarışmanın iddialı isimlerimden. Şu ana kadar çıktığı 48 maçın sadece 3 tanesinde üç sayılık isabet bulamayan Lowry, kullandığı 362 şutta 139 isabet bularak %38.4’lük bir oran yakaladı.

4 – Devin Booker : Phoneix Suns’ın genç yıldızı Devin Booker’da bu sene organizasyona katılacak isimlerden bir tanesi. Booker’ın son maçlarda üç sayılık yüzdesi biraz düşse de, genç oyuncu kullandığı 289 atışta 108 isabet buldu ve %37.4’lük isabet oranı yakaladı.

5 – Eric Gordon : Geçtiğimiz senenin şampiyonu Eric Gordon bu sene de en büyük favorilerden. Sekiz oyuncunun içerisinde en fazla şut deneyen isim olarak gözümüze çarpan Gordon, kullandığı 435 üç sayılık atışta 146 isabet bularak, %33.6 gibi düşük bir yüzde de kaldı.

6 – Wayne Ellington : Yarışmanın diğer bir önemli adayı ise Miami Heat’in şutörü Wayne Ellington. Son beş maçın sadece birinde üç sayılık isabet bulamayan Ellington, şu ana kadar kullandığı 400 şutta 159 isabet bularak %39.8 gibi iyi bir oran tutturdu.

7 – Tobias Harris : Yarışmadaki en uzun oyuncu olan Tobias Harris, bu sezon ortaya koyduğu performansla dikkat çeken isimler arasında yer almayı başardı. Uzun boyuna rağmen çok iyi bir şut tekniğine sahip olan Harris, şu ana kadar kullandığı 282 şutta 116 isabet sağlayarak %41.9 gibi ciddi bir isabet ortalaması tutturdu.

8 – Paul George : Sezona iyi başlayamasa da sonradan gösterdiği performansla bize geçtiğimiz seneleri hatırlatan Paul George yarışmanın son adayı. Kullandığı 372 şutta 157 isabet sağlayarak, %42.2 oran yakalayan George, yarışmanın iddialı isimlerinden birisi olarak gözümüze çarpıyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz