Tyronn Lue: “Playofflarda 10 adamlık rotasyon kullanacağım.”

883
Cleveland Cavaliers
Tyronn Lue: "Playofflarda 10 adamlık rotasyon kullanacağım."

Cavs koçu Lue playofflarda 10 kişilik rotasyon kullanmayı planladığını belirtti.

Normalde 9 kişilik rotasyon kullanan Lue, önceden böyle olduğunu ancak playofflarla beraber 10 kişilik rotasyon kullanmaları gerektiğinin önemini vurguladı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Cavs, Pazar günü başlayacak Pacers maçında, trade deadline yani 8 Şubat’tan beri ilk defa tam kadro sağlıklı bir şekilde sahada olacak. Bunun koç Lue’ya daha fazla alternatif sunacağı kesin ve görünüşe göre takımını olabildiğince formda ve sağlıklı tutmaya çalışacak.

Lebron James, Kevin Love, Jeff Green ve George Hill dörtlüsünün yanında Rodney Hood ya da Kyle Korver ilk beş başlayacak.

Hood, aşil tendonu sakatlığını henüz atlatırken Korver’ın da ayak ağrılarıyla başı dertte. İkiliden birisi benchde JR Smith, Larry Nance Jr., Jordan Clarkson ve Jose Calderon’a eşlik edecek.

Görünüşe göre, en azından playoffların başında Cedi Osman ve Tristan Thompson rotasyonun biraz dışında kalacak gibi, ki bu ikili normal sezonda takıma katkıda bulunmuşlardı.

Bu geniş rotasyon, bu sene ard arda dördüncü kez NBA finallerine yükselmek isteyen Cavs’in dinlenmesini sağlayacaktır. Bu yıl işleri biraz daha zor olabilir çünkü normal sezonu doğu konferansında dördüncü sırada bitirdiler ve Toronto, Boston ya da Philadelphia’ya karşı saha avantajları olmayacak.

Koç Lue’nun rotasyonu ne kadar geniş olursa olsun Cavs, playofflarda savunmasını bir üst perdeye çıkarmazsa Larry O’Brien kupasını eve götüremeyecek gibi görünüyor.

NBA.com’a göre, ligde savunma sıralamasında 29. sıradalar yani diplerdeler. Savunmaları böyle devam ederse Raptors, 76ers ya da finallerde karşılaşacakları bir Batı Konferansı takımı, Lebron’un uğraşlarına rağmen Cavaliers için oldukça zorlu bir karşılaşma olacaktır.

Onur KART

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here