Stephen Curry Ne Zaman Dönüyor ?

2541
Golden State Warriors
Curry: "10 Sene Önce Daha Zor Durumdaydık"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, mart sonunda dizinden MCL sakatlığı geçiren Stephen Curry’nin playoffların ilk roundunda oynamasının imkansız olduğunu söylemişti. Ancak iki MVP ödüllü yıldız, sakatlıktan daha kısa sürede dönmek istiyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Stephen Curry, batı konferansı yarıfinallerine kadar parkelere dönmeyi planlıyor. Golden State Warriors, bu konunun 3 hafta içinde yeniden değerlendirileceğini belirtmişti ki bu cumartesi gününü oldukça önemli kılıyor.

Stephen Curry, geçtiğimiz ay bilek sakatlığından dolayı 6 maç kaçırmıştı. 23 Martta parkelere geri döndüğü maçta ise, 3. çeyrekte takım arkadaşı Javale McGee ribaund kovalamacasında sol bacağının üstüne düşünce maça devam edememişti. Bu sakatlık hem kendisini hem de takımının geleceğini tehlikeye soktu.

Stephen Curry, 2017-18 sezonunda %49,5 (%42si 3 sayı) ile 26.4 sayı, 6.1 asist, 5.1 ribaund ortalamalarıyla oynadı ve sakatlıkları sebebiyle sezonu sadece 51 maçla kapattı.

Stephen Curry’nin de sakatlanmasıyla Golden State Warriors’ın durumu hiç iç açıcı değildi. Sonuçta Kevin Durant kaburgasından, Draymond Green leğen kemiğinden, Klay Thompson ise başparmağından sakatlanmıştı. Neyse ki bu yıldız üçlü, normal sezon sonunda sahalara dönecek ancak aynısını yıldız oyun kurucu Stephen Curry için söyleyemiyoruz.

Golden State Warriors’un ilk roundda eşleştiği San Antonio Spurs için de benzer bir durum söz konusu. Kawhi Leonard baldır sakatlığı sebebiyle bu sezon sadece 9 maç oynayabildi ve son oynadığı maç 13 Ocak’taydı.

Warriors-Spurs serisi dün gece başladı. Golden State Warriors bu sezon San Antonio Spurs ile yaptığı dört maçın üçünü kazanmıştı. Serinin galibiyle, Portland Trail Blazers – New Orleans Pelicans serisinin galibi karşı karşıya gelecek. İşte Stephen Curry’nin o zaman parkelere dönmesi oldukça yüksek bir ihtimal.

Onur KART

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here