Türk Telekom Lideri Mağlup Etti

148
Türk Telekom
Türk Telekom

7DAYS Eurocup’taki temsilcimiz Türk Telekom 5. maçında Lokomotiv Kuban’ı 88-85 mağlup etti. Bu sonuçla birlikte Türk Telekom A grubundaki 3. galibiyetini alırken Lokomotiv Kuban ilk mağlubiyetini almış oldu. Türk Telekom’da Aaron Harrison 28 sayı, 5 ribaund ile maçın en skorer oyuncusu oldu. Alex Perez’de maçı 11 sayı, 11 asist ile tamamladı.

Maça Harrison’ın basketleriyle başlayan temsilcimiz Türk Telekom 2. dakikada 5-2 öne geçti. Maçın başında Johnathan Motley’in pota altındaki agresifliği ile skor 5-4’e geldi. İlk molaya giderken Türk Telekom’un 9-8 üstünlüğü bulunuyor. Mola dönüşünde Octavius Ellis’in smacıyla skoru 11-8’e getirdik. Aaron Harrison ve Anthony Clemmons’in üst üste attığı üçlüklerle skoru 17-8’e getiren Türk Telekom, Lokomotiv Kuban’a molayı aldırdı. Lokomtiv Kuban, mola dönüşünde Darius Thompson ile üçlüğü bulup farkı 6’ya indirdi. İlk çeyreğin bitimine 1 dakika kalan oyuna Berk Demir ve Samet Geyik dahil oldu. İlk çeyreğin bitimine 10 saniye kala Türk Telekom, Tyler Ennis’in basketfaul’ü ile skoru 24-15’e getirdi. İlk çeyrek Ivan Paunic’in serbest atıştan bulduğu basketlerle 24-17 sona erdi.

Lokomotiv Kuban, ikinci çeyreğe Alan Williams’ın basketleriyle başladı ve skoru 24-21’a getirdi. Temsilcimiz Türk Telekom henüz 2. dakikada erken bir mola aldı. Mola dönüşünde Octavius Ellis’in basketiyle skor 26-21’e geldi. Türk Telekom, Alex Perez’in basketiyle 8-2’lik seri yakaladı (Skor 32-23). Octavius Ellis’in üst üste basketleriyle Türk Telekom skoru 38-29’a getirdi ve Lokomotiv Kuban’a molayı aldırdı. Mola dönüşünde Kuban, üst üste aldığı hücum ribaundları ile skoru 38-33’e getirdi ve bu sefer molayı alan taraf Türk Telekom oldu. Mola dönüşünde Aaron Harrison’ın basketfaul’ü ile skor 41-33’e geldi. İlk yarının bitimine 1 dakika kala Lokomotiv Moskova üst üste bulduğu üç sayılık hücumlarla skoru 43-39’a getirdi. JaJuan Johnson son saniyede yaptığı smaç ile ilk yarıya noktayı koydu. İlk yarı sonucu 47-39 Türk Telekom lehine.

Lokomotiv Kuban, üçüncü çeyreğe Johnathan Motley’in basketleriyle başladı (Skor 49-44). Dakika 8.27’de Tyler Ennis, Anthony Clemmons yerine oyuna girdi. Samet Geyik’in üst üste bulduğu sayılarla skor 53-46’ya geldi. Samet Geyik’in iyi savunmasıyla topu alan Türk Telekom, Tyler Ennis’in hızlı hücumda bulduğu basket ile farkı 12’ye çıkardı. Lokomotiv Kuban, Alan Williams ve Errick McCollum’un serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla skoru 60-53’e getirdi. 3. çeyreğin bitimine 2.35 kala Alan Williams’a teknik faul verildi. Türk Telekom çizgiden bulduğu sayılarla farkı 11’e çıkarttı. 3. çeyreğin sonuna doğru hücumda etkinliğini arttıran Lokomotiv Kuban farkı 6’ya indirdi ve böylece 3. çeyrek 66-60 sona erdi.

Türk Telekom, son çeyreğe Anthony Clemmons ve Aaron Harrison’ın üçlükleri ile başladı ve skoru 72-60’a getirdi. Dakika 7.59’da Berk Demir’in sportmenlik dışı faulü ile Kuban skoru 75-64’e getirdi. Clemmons, içeri penetre edip sayıyı buldu ve 2 dakika sonra skor tabelasını değiştirdi. Errick McCollum üst üste bulduğu üçlüklerle skoru 77-73’e getirdi. Türk Telekom mola aldı (Dakika 4.52). Mola dönüşünde iki takım da yayın gerisinden basketler buldu. Maçın bitimine 2.21 kala Alex Perez ve Aaron Harrison’ın üst üste bulduğu basketlerle skoru 86-80’e getiren Türk Telekom, Kuban’a molayı aldırdı. Mola dönüşünde Kuban, Kidd ile üçlüğü bularak farkı tekrar 3’e indirdi (Skor 86-83). Bu dakikalarda Kuban üst üste hücum ribaundları alarak farkı 1’e indirdi ve Türk Telekom’a molayı aldırdı. Mola dönüşünde Alex Perez üç sayılık atışı kaçırdı ve top Lokomotiv Kuban’a geçti. Lokomotiv Kuban top kaybı yaptı fakat hakemler pozisyonu tekrar izleyince topu Kuban’a verdi. Hızlı bir üçlük kullanan Kidd, isabeti bulamadı. Ribaundı alan Harrison, faul çizgisinden 1/2 atıp skoru 87-85’e getirdi. Mola sonrasında Lokomotiv Kuban hücumda isabet bulamayınca Türk Telekom maçtan 88-85 galip ayrılan taraf oldu.

Türk Telekom Lokomotiv Kuban
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz