Türk Telekom Koçu Burak Gören Yeni Transferler Hakkında Konuştu

620

2020-2021 sezonu öncesi hem BSL hem de FIBA Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kuran Türk Telekom başantrenörü Burak Gören Sports TV’ye takım ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Koç Gören Sam Dekker ve Tyler Ennis hakkında açıklamalarda bulundu:

Türk Telekom Spor Kulübü, 25 yılı aşkın süredir Türk sporuna çok ciddi hizmet veren saygıdeğer bir kulüp. Özellikle benim görevde olduğum son üç senede saha içinde olduğu kadar saha dışındaki organizasyonu sayesinde de var olan saygınlığını arttıran bir kulüp. Çok dengeli hamlelerle de Ankara’nın basketbola olan açlığını gidermeye çalışan lokomotif bir kulüp. Ben sosyal medyayı çok takip eden bir insan değilim ama arkadaşlarımın bana yolladığı bazı paylaşımları da gördüm.

Bu oyuncuların buraya geliş sebeplerinin para olmadığını en başta vurgulamak lazım. Biz geçen seneki aynı bütçeyle devam ediyoruz. Bu oyuncuları alabilmemizdeki en önemli sebeplerden birisi yönetimin koyduğu vizyon ve ekibin çok titiz çalışması. Sam Dekker ve Tyler Ennis belki son günlerde çok spekülatif şekilde konuşuldu. NBA’de uzun yıllar geçirmeleri konuşulmalarına sebep oldu ama sizin de rahatlıkla görebileceğiniz üzere transfer döneminin başından itibaren önemli bir vizyon ortaya koyduk.

Hem yerli hem yabancı oyuncularda genç ve gelecek vaadeden oyunculara yöneldiklerini belirten koç Gören şu sözleri söyledi:

“Nedir bu vizyon? Bence Sam Dekker ile Tyler Ennis’e gelmeden önce Türk sporculardan bu konuyu konuşmaya başlamamız gerekiyor. Felsefe olarak biz dördüncü yıla başlarken düzenli, ne yaptığını bilen ve bütçesini iyi şekilde kullanan bir yapı kurmaya çalıştık. Türk – yabancı ayırt etmeden 25 – 26 yaşındaki oyunculara yöneldik. Yaş olarak kariyerlerinin sonuna gelen ve son yıllarını oynayan oyuncuları buraya getirmedik. Türk oyuncularda Can, Samet, Muhammet ve Erdi bence geçen sezon çıkışta olan oyunculardı. Bu isimlerin hepsi de 25-26 yaşında oyuncular.

Diğer taraftan bakıldığı zaman Sam Dekker, Tyler Ennis ve Kyle Wiltjer, Turkish Airlines EuroLeague’de de birçok takımın ilgisinin olduğu ve son güne kadar da transferleri gündemde olan isimler. Biz burada vizyon olarak önünde uzun yıllar olan ve hedef sahibi oyuncuları buraya getirmek istedi.”

Geldiği günden itibaren kulübün vizyonu hakkında konuşan Burak Gören şu ifadeler kullandı:

“Biz son üç yıldır olduğu gibi kendi vizyonuna yakışır, hedefi olan ve Türk Telekom markasına yakışacak oyuncular ile anlaştık. Kağıt üzerinde bu isimler ne kadar güzelse umarım yarın sahada da güzel olur. Bütün arzumuz Türk Telekom Spor Kulübü’nün önceki yıllarda sahip olduğu başarılı ve vizyoner yapısını önümüzdeki yıllarda da sürdürebilmek.”

Sports TV

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz