NBA’de Marihuana Yasallaşabilir

385
NBA'de Marihuana Yasallaşabilir
NBA'de Marihuana Yasallaşabilir

NBA Komisyoneri Adam Silver, ligde yer alan oyuncularının bir çoğunun esrar kullanması ve ABD’nin bir çok eyaletinde esrarın yasal olması sebebiyle, esrarın tıbbi olarak kullanılması halinde NBA’de de yasallaşabileceiğini açıkladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

ABD’de bir gazeteci Silver’a; “NFL’nin oyuncuların esrar içmesine ya da içki içmeye başlamasını izin verdiğini gördük. NBA’nin diğer pek çok konudaki liberal tavrı ile birlikte, NBA’in tıbbi amaçlı esrar kullanımını yasallaştırmasını mümkün olarak düşünüyor musunuz?” sorusunu yöneltti.

Adam Silver konu ile ilgili olarak verdiği yanıtta;Marijuana’nın tıbbi kullanımı konusunu değerlendireceğiz. Söz konusu tıbbi marijuana olunca bilim açısından bende olumlu bakıyorum. Benim görüşüm eğer ağrı konusunda önleyici olarak kullanılacaksa ilaçlar gibi düzenlemelere bağlı olmalı. Oyuncular Birliği’yle de bunu konuşmak lazım ama tıbbi sebeplerle etkili olduğuna bilim karar verirse, buna açığız. Umarım basketbolda diğer sporlara kıyasla daha az ağrı ve acı olur ve bunu kullanmaya çok gerek kalmaz ifadelerini kullandı.

NFL (Ulusal Futbol Ligi) de, oyuncularının ağrı gidermesinde yabancı ot tüketilmesine izin vermişti. Ancak NBA hala marihuana kullanımı konusunda kontrollerini sürdürüyor. Bir oyuncu pozitif numune verirse kısa süre içinde tedavi programına gönderiliyor, para cezası alıyor ve pozitif numuneler vermeye devam ederse maçlardan süresiz men ediliyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here