Trevor Ariza, Washington Wizards’ta!

456

Son dönemlerde adı sıkça Los Angeles Lakers ile anılan Trevor Ariza, bu sezonun en çok eleştirilen ve her hareketi neredeyse olay olan Washington Wizards ile anlaştı.

Anadolu Efes Stüdyo
Anadolu Efes Stüdyo

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre,Washington Wizards Trevor Ariza karşılığında Kelly Oubre Jr.ve Austin Rivers’ı verdi.

Geçen sezon Houston’da en iyi parçalardan biri iken sezon sonu sözleşmesi bitince takımdan ayrılan Ariza bu sene Phoenix Suns’t a 26 maça çıktı ve Ariza 34 dakika sahada kaldı. Ortalama 9.9 sayı ve 5.6 ribaunt ile oynayan 33 yaşındaki oyuncu, bu sene başında 15 milyon dolarlık bir yıllık bir sözleşme imzalamıştı.

Çalkantılı bir sezon geçiren Wizards’tan ayrılan Kelly Oubre ise bu sezon 29 maça çıktı ve ortalama 26 dakika süre aldı. Geçen sezona göre nispeten daha iyi bir sezon geçiren Oubre, ortalama 12.9 sayı, 0.7 asist ve 4.4 ribaunt ile tam anlamıyla takım olamayan ve birbirinden kopuk olan Wizards takımında fark yaratmaya çalışan isimlerdendi. 2019 senesi aynı zamanda kontrat yılı olan 23 yaşındaki basketbolcu 3 milyon dolarlık kontratı bulunuyordu.

Takaslanan bir diğer isim olan Austin Rivers ise sezonbaşında Marcin Gortat karşılığında Los Angeles Clippers’tan takıma katılmıştı. Yedekten gelerek takıma katkı veren isimlerden olan Rivers aynı zamanda takımın en çok kazanan isimlerinden biriydi. Wizards ile sezon başında 12 milyon dolarlık senelik bir sözleşme yapan 26 yaşındaki basketbolcu sezonun geri kalanında Phoenix Suns için ter dökecek.

Dwight Howard’ın sezonu kapatmasıyla birlikte uzun rotasyonunda sıkıntı yaşayan Wizards bu boşluğu Ariza ile doldurmaya çalışacak. Trevor Ariza geçen sene Houston Rockets’ta oyunun önemli parçalarından biriydi ve takımdan ayrılmasıyla birlikte Rockets’taki sistem gözle görülür biçimde çökmüştü. Şu ana kadar takım olmakla ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşayan Washington Wizards için Ariza aranan isim mi sezonun geri kalanında öğreneceğiz.

Akın Türkmen

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here