Son Periyotların Adamı

753

Bogdan Bogdanovic Fenerbahçe’den ayrıldığında herkesin aklındaki soru onun yerini kimin dolduracağıydı. Bu isim Marco Guduric bu isim olabilir miydi?

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Fenerbahçe, Bogdanovic gittikten sonra 1-2 transfer yapsa da sansasyonel bir oyuncu getirmedi. Fenerbahçe taraftarı da biraz endişelense de Obradovic ve takıma güvenmesiyle bu konuyu çokta sorun etmedi ama herkesin aklında Guduric’in bu rolü alıp yeni bir Bogdanovic olması vardı. 

Taraftarı da suçlamamak lazım. Biri Partizan’dan çıktı diğer Kızılyıldız’dan. Benzer yaşlarda Fenerbahçe’ye transfer oldular. İkisi de 2 numara vb. bir çok ortak yönü var bu iki oyuncunun. Ama farklılık takımlarında aldıkları roller. 

Bogdanovic Partizan’daki son sezonunda takımda sakatlıklar sebebiyle çok büyük bir rol almıştı. Takımın her şeyi olmuş ve Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Guduric ise Kızılyıldız’da küçük bir rol alabilmişti. Yani bu rol için henüz yeteri kadar deneyimli değildi. 

Bu sezon ise farklı bir Guduric izliyoruz. Bizlere hazırlık kampında sinyaller veren Guduric son haftalarda adeta patlama yaşadı. Maçların son çeyreklerine adeta damga vuran Guduric’in neler yaptığına bir bakış atalım. 

Bayern Münih  10 sayının 8’i son periyot.

Maccabi Tel Aviv 13 sayının tamamı son periyot.

Barcelona 13 sayının 7’si son periyot.

Olimpia Milano 20 sayının 12’si son periyot. 

Marko Guduric Obradovic düzeninde son periyotlarda çift haneli skorlar üreterek aslında çok zor bir işi başardı. Onun son periyotlara etkisini bir de bu gözle bakmak gerekiyor.

Milano karşısında Mike James’in inanılmaz şutlar soktuğu anda takımın adeta şoka girdiği dönemde eli tiremeden kaldırıp şutları gönderdi. Maccabi maçında rakip geri döner gibi oldu ama Guduric buna izin vermedi. Yani bu sayılar hep kritik dönemlerde geldi. 

Guduric’ten bir Bogdanovic olmasını beklemek haksızlık olabilir. Ama bizlere çok iyi bir oyuncu olabileceğini ve kritik yerlerde güvenebileceğimizi gösterdi. Gelişmeye devam edebilirse Obradovic’in elinde çok özel bir oyuncuya dönüşüp NBA’e gidebilir. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here