Paul George’un Clippers Tercihinin Arkasındaki Asıl Sebep

1550
Paul George'un Clippers'a Gelmesinin Arkasındaki İlginç Neden

Los Angeles Clippers’ın yıldız oyuncusu Paul George, geçtiğimiz yaz gerçekleşen takasta Oklahoma City Thunder’dan ayrılarak Los Angeles Clippers’ın yolunu tutmuştu. George bu hamlenin sadece basketbol ile alakalı bir karar olmadığını, temelinde çok daha anlamlı bir karar olduğunu açıkladı.

George’un Clippers’a asıl geliş sebebi şampiyonluk kazanmak için değil, hasta annesinin yanında daha çok vakit geçirebilmekmiş.

Paul George’un ESPN’den Ramona Shelburne’e konuştu:

“İnsanlar bunun bir basketbol hamlesi olduğunu düşünüyor. Aslında birçok nedenden ötürü, bir basketbol hamlesiydi. Ama temelindeki neden değildi. Bundan çok daha derindi.”

George 6 yaşındayken annesi bir felç geçirmiş. Yıldız oyuncu annesini ve o günleri şöyle anlatıyor:

“Annem her şeydi. Evin organize edildiğinden, ödevlerimizin yapıldığından emin olurdu. Uygulayıcıydı. Babam ise daha çok benim gibi, rahat.”

Sonra annesi bir gece baş ağrısına yakalandı ve her şey değişti. Bir kan pıhtısı baldırından beynine giden oksijeni kesip inmeye neden olmuştu. 36 yaşındaydı. Paul ise 6 yaşındaydı. Ambulans yukarıya çekilip annesini bir sedyeye götürdüğünde basketbol oynuyordu. Çok korkmuştu.

“Neredeyse bitkisel hayatta gibiydi. Tanınmaz haldeydi, iletişim kuramıyordu, konuşamıyordu, kör oluyordu.”

“Elini kaldırırdı ve doktorlar ona sıkmasını, elini sıkmasını söylerdi,” diyor George. “Bu benim için yeterliydi. Onun farkında olduğunu biliyordum. Hala bizimle beraberdi.”

Yürümeyi ve konuşmayı tekrar öğrenmek yıllar boyu süren bir terapi gerektiriyordu. Bir rehabilitasyon tesisinde kaldığı süre boyunca, zatürreden kaynaklanan yüksek bir ateş geliştirdi ve neredeyse ölüyordu.

“Annem ihtimallere her zaman meydan okumuştur, çünkü ihtimaller hep ona karşı olmuştur. Annemin tekrar yürümeyeceğini söylemişlerdi. Tekrar konuşmayacağını söylediler. Tamamen felç olacağını, görme yetisinin geri gelmeyeceğini söylediler. Ve tüm bunlara karşı çıktı.”

Paul üniversite için Fresno Eyaletine gittiğinde, ailesi Palmdale’den yaklaşık üç saat kuzeydeki Fresno’ya taşındı, böylece maçlarına gelmeye devam edebildiler. Ancak Paul 2010 yılında Indiana Pacers tarafından draft edildiğinde, oyunlarına seyahat etmek oldukça zorlaştı.

Annesi yürümekte hala zorlansa da “Annem şikayet etmiyor” diyor George ve ekliyor:

Ama onunla konuştuk, uçaklara binmesi ve seyahat etmesi zor. LA’e gelip, babamla seyahat etmesini çok daha kolay hale getirebilmem.. Geri dönüp evde oynamak istememin en büyük nedenlerden biriydi.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz