Toronto Raptors’ın Yaz Dönemi Hamleleri

332
NBA
Toronto Raptors'ın Yaz Dönemi Hamleleri

Son yıllarda Doğu’nun normal sezondaki en istikrarlı takımı olmasına rağmen play-off döneminde istenileni veremeyen Toronto Raptors sezon yapılanmasına Cleveland’a kaybedilen seri sonrasında başlamıştı. Koç Dwane Casey’i kovan Raptors, yine kulüp içinden gelen bir koç olan Nick Nurse ile anlaştı.

Toronto Raptors’ın yaz döneminde kadrosunda fazla değişiklik yapmamasına rağmen onları manşetlere taşıyan ise şüphesiz Leonard hamlesi olmuştu. Geçtiğimiz yıl adı sık sık takımı San Antonio ile tartışma üzerine anılan Kawhi Leonard sessizliğini korumuş, adı birçok takımla birlikte geçse de Raptors onu takas ile kadrosuna katmayı başarmıştı. Peki Leonard takası Raptors’dan neler götürdü ve Raptors’a neler getirdi?

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Şüphesiz ki Demar DeRozan + Jakob Poeltl + 1. tur korumalı draft hakkı karşılığında alınan Danny Green + Kawhi Leonard Toronto Raptors’ın takım dinamiklerini kökten değiştirecek gibi duruyor. Çünkü takımın yıldızı ve lideri konumundaki DeRozan’ın ayrılması başta bir diğer yıldız Lowry olmak üzere takımda uzun süredir birlikte oynayan oyuncuları da etkileyecek gibi duruyor. Fakat diğer bir yandan ise LeBron’un Batı’ya geçmesiyle birlikte daha da güç kaybeden Doğu’da Toronto’nun Leonard hamlesi onları play-off’ta gerçek potansiyellerine ulaştırabilir.

Leonard haricinde Toronto’nun Danny Green gibi bir şutörü de kadrosuna katması onların elini güçlendiren diğer bir koz oldu. 31 yaşındaki şutör kuşkusuz Raptors’a hem normal sezonda hem playoff zamanlarında takıma çok büyük katkı sağlayacak.

Toronto’nun bu yazın patlattığı bir diğer bomba ise geçtiğimiz yılı Boston Celtics’te geçiren Greg Monroe ile 1 senelik 2.2 milyon dolara anlaşması oldu. Halihazırda Valanciunas gibi bir pivota sahipken Toronto’nun bir de Monroe’yu takıma katması benchte onları bir üst seviyeye taşıyacak gibi duruyor.

Kağıt üzerinde sağlıklı bir Toronto Raptors şu anda ligin en güçlü 5 kadrosundan biri olarak gözüküyor. Son 4 sezondur all-star olan Lowry ile birlikte Green, Leonard, Ibaka ve Valanciunas gibi yıldızlar Toronto’yu yine normal sezonda zirvede tutacak güce fazlasıyla sahip. Bununla birlikte kenardan gelip önemli katkılar verebilecek Monroe, CJ Miles, Fred VanVleet gibi isimler Toronto’yu daha da güçlendirecek. Fakat özellikle Doğu Konferansı’nın gücünün iyice azalmasından sonra Raptors’ın hedefi sadece normal sezonda başarılı olmak değil, play-off’ta da elle tutulur bir başarı yakalamak olacak.  

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here