Toronto Neyin Peşinde? 1 Taşla 2 Kuş Mu?

810
Toronto Raptors
Toronto Neyin Peşinde ? 1 Taşla 2 Kuş Mu ?

1 Temmuz’dan bugüne NBA’de yaşanan transfer tsunamisi her geçen gün yeni haberlerin piyasaya çıkmasıyla büyüyerek devam ediyor. Birkaç gün önce gördüğüm “Kawhi Raptors’a mı?” haberiyle bu iş artık iyice zıvanadan çıktı gibi. Olamaz mı? Elbette olur ama nedeniyle ve detaylarıyla ilgili bir yazı kaleme almak istedim.

USA Team Fans
USA Team Fans

Toronto Raptors organizasyonu sadece Kawhi için DeMar ve Lowry’yi aynı anda takaslayabilir dendi. Sonra olay ikisinden birine döndü. Tamam Kawhi muhteşem bir oyuncu ama Raptors uzun yıllardır onları sürükleyen beyni ve ayakları robotlaşmış bir oyuncu için kaybedecekse GM istifa etsin, takım çekilsin ve Kanada’dan başka bir takım lige dahil olsun. Bu böyle olmaz, yani olamaz. Daha sonra durum Kawhi için iki yıldızdan biri şekline çevrilince olay biraz daha kabul edilebilir bir hal aldı fakat ben halen bunun olmasını istemeyen Raps destekçilerinden biriyim. Evet Kawhi her maç takımı sürükler, Raptors’ta istenilen ve aranılan savunmanın bel kemiği olur fakat DeMar etkisini ve DeMar sayesinde oluşan oyun stilini devam ettirebilir mi büyük soru işareti. Sonuçta Kawhi bir savunma canavarı, enerjisinin fazlasını takımın savunma yapmasına harcayan bir isim. 2014 yılından bu yana hücumdaki yeteneklerini geliştirip bugüne getirmiş bir yıldız. DeMar’da aynı dönemden bu yana hep eleştirilen şutunu geliştirip, bence Raptors için Kobe’leşen bir oyun stiliyle katkı sağlayan ve savunmayı gerektiğinde yapan, savunma özelliğiyle ön planda olmayan bir diğer yıldız isim. Raptors GM’i Ujiri’nin aklından neler geçiyor bilemiyorum. Kawhi-DeMar takası için 1 verip 2 almak gibi bir şey düşünüyorsa eğer bence çok yanlış bir düşünce içerisinde.

Bir diğer durum ise Kawhi-Lowry takası. Böyle bir olayın gerçekleşmesi daha makbule geçer diye düşünenlerdenim. Tamam Lowry’yi kaybetmek Raps için acı bir durum olabilir, point guard mevkiinde ufak çaplı bir krize neden olabilir ama oyun içerisinde gerekirse bu yükü omuzlayabilecek Kawhi ve DeMar gibi iki süperstarın olmuş olacak. Van Vleet’e önemli bir kontrat verildi ve kalması sağlandı. İşte bu mevkii için ona ne kadar güvendiğini göstermiş oldun. Her antrenman ona olan inancını gösterip onu ateşleyebilirsin. Aynı şekilde atletik ve 1.96 cm boyunda olan bir diğer point guard’ın Delon Wright’ı da bu taktikle Raps için önemli bir yere sahip olduğu hissini uyandırıp ondan da maksimum verim alabilirsin. Böylelikle Toronto’nun point guard pozisyonundaki geleceği gençlere emanet edilmiş olur. Uzun vadede verim almak için GM Ujiri ve Toronto organizasyonu bunu yapmak zorunda.

Önümüzdeki sezon kadrosundaki yıldızların oyununu takım oyunuyla birleştiren ve Batı’ya göre daha sakin bir çekişmeye sahne olacak Doğu’da heyecanı hat safhaya çıkaracak bir Toronto Raptors izlememiz ümidiyle…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here