Teşekkürler Fenerbahçe Doğuş!

409
Final four
Teşekkürler Fenerbahçe Doğuş!

THY EuroLeague 2017-2018 Final Maçı’nda temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, İspanyol ekip Real Madrid ile 2. EuroLeague şampiyonluğunu kazanmak için Belgrad’da karşılaştı. Son 3 senedir final oynama başarısını gösteren Fenerbahçe Doğuş, Stark Arena’da oynanan maçtan 85-80 mağlup ayrıldı. Maçtan şampiyonluk ile ayrılan Real Madrid ise 10. kupasını müzesine götürdü.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Şampiyonluk maçı Ahmet’in sayılarıyla başladı. İlk dakikalarda Doncic’i durdurmakta zorlanan Fenerbahçe Kalinic’in üçlüğüyle 3 dakikayı 4-5 önde geçti. Çeyreğin ortalarında pota altında Ahmet ile verim alan Fenerbahçe farkı 5’e çıkardı(6-11). Causeur ve Ayon’un devreye girmesiyle Real Madrid aradaki farkı kapatsa da çeyreğin son 3 dakikasına Fenerbahçe Doğuş 11-13 önde girdi. Periyodun son bölümünde Real Madrid kontrolü ele aldı. Fernandez, Llull ve Randolph’tan gelen üst üste üçlüklerle birlikte ilk çeyrek sonunda Fenerbahçe Doğuş 17-21 geriye düştü.

İkinci çeyreğe Real Madrid iyi başladı. Pota altında Tavares ve Taylor’dan gelen üst üste sayılarla skor 25-17’ye geldi. Melli’den gelen üst üste 7 sayı ile ritim bulan Fenerbahçe Doğuş, 8 sayıya kadar çıkan farkı çeyrek ortasında 3’e indirdi(27-24). Karşılıklı basketlerle geçilen bölümde Fenerbahçe’de özellikle Melli ve Datome’nin iyi oyunu etkili oldu ve çeyreğin son 4 dakikasına 29-28 ile girildi. Fenerbahçe Doğuş savunmasındaki boşlukları çok iyi bulan İspanyol ekip Thompkins ile birlikte farkı 5’e çıkardı(35-30). Son dakikalarda Fenerbahçe Doğuş toparlandı. Wanamaker’ın çizgiden bulduğu sayılarla farkı eriten temsilcimiz Sloukas’ın üçlüğüyle birlikte öne geçti ve ilk yarıyı 38-40 önde kapattı.

Üçüncü çeyrek Causeur’den gelen üst üste 5 sayıyla başladı. Ayon’un sayılarıyla da birlikte Real Madrid ilk 2 dakikada 45-40 öne geçti. Bu bölümde Fenerbahçe’yi taşıyan isim Melli oldu. İtalyan forvet içeriden ve dışarıdan bulduğu sayılarla farkı 2’ye indirdi(50-48). Doncic ile nefes alan Real Madrid çeyreğin son 3 dakikasına 55-52 önde girdi. Son dakikalarda kontrol Real Madrid’e geçti. Fenerbahçe’nin hücumlardan boş dönmesini iyi değerlendiren Madrid, Tavares ve Reyes’in basketleriyle farkı açtı ve final periyoduna 63-55’lik skorla girildi.

Son periyot karşılıklı basketlerle başladı. Melli’nin sayılarıyla birlikte çeyreğin ilk 2 dakikasında Fenerbahçe Doğuş farkı 5’e indirdi(66-61). Vesely’e çalınan sportmenlik dışı faul sonrası şans bulan Madrid, çizgiden sayılarla ve Carroll’ın üçlüğüyle farkı çift hanelere çıkardı(71-61). Karşılıklı serbest atıştan bulunan sayılar ile birlikte maçın son 4 dakikasına 74-63 ile girildi. Melli’nin üçlüğüyle tek hanelere inen skor Dixon’ın sayılarıyla birlikte 74-69’a geldi. Tavares ile serbest atışlardan sayılar bulan Real Madrid skoru maçın bitimine 1.50 kala 76-69’a getirdi. Fenerbahçe Doğuş kalan bölümde geri dönmeyi başaramadı ve maçtan 85-80 mağlup ayrıldı.

Real Madrid’de Fabien Causeur 17 sayı 2 asist 2 ribaunt, Doncic 15 sayı 4 asist 3 ribaunt, Thompkins 10 sayı 5 ribaunt ve Tavares 8 sayı 5 ribaunt ile şampiyonlukta rol oynayan oyuncular oldular. Fenerbahçe Doğuş’ta ise Melli’nin 28 sayı 6 ribaundluk performansı temsilcimizi şampiyonluğa taşıyamadı.

Maçın Özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here