“Televizyona Çıkıp Yüzümüze Tükürmesi Çok Yanlıştı!”

televizyona-cikip-yuzumuze-tukurmesi-cok-yanlisti

Takvim yapraklarının 8 Temmuz’u göstermesiyle birlikte GOAT tartışmasını, hatta NBA tarihini baştan aşağı değiştiren bir olayın yıl dönümüne geldik çattık: LeBron James’in doğup büyüdüğü Ohio’nun takımı Cleveland Cavaliers’tan ayrılarak Miami Heat’e gidişi.

Amerikanın en popüler medya platformlarından ESPN‘in kendisine özel hazırladığı The Decision programında kararını açıklayan LeBron, yıllarca sırtında taşıdığı ancak yüzüğe ulaşamadığı Cavs’den ayrılarak Miami Heat’e katılacağını duyurmuştu.

Lige girişinden itibaren dominant bir performans sergileyen LeBron’un Cleveland’daki en büyük başarısı 2006-2007 NBA Finallerindeki San Antonio Spurs mağlubiyetiydi. Kariyerinin belki de en atletik yıllarını ligin vasat ekiplerinden Cavaliers’ta geçiren LeBron James için artık yüzük vakti gelmişti. Kobe’den sonra spot ışıklarını üzerine çekecek efsane olmasına kezin gözle bakılan LeBron, 25 yaşını bitirmesine aylar kala sadece bir finale şahitlik edebilmişti. Hal böyle olunca free agency döneminde güçlerini Dwayne Wade ve Chris Bosh ile birleştireceği Miami Heat’i tercih etmesi mantıksız sayılmaz.

LeBron’un kararını açıklamasıyla Clevelandlıların karalar bağlaması bir olmuştu tabi. Öfkeyle karışık üzüntünün yarattığı duygu seli, Cavaliers fanlarını esir almış olacak ki iş, LeBron’un formasını yakmaya kadar gitmişti.

Videonun ilerleyen kısımlarında kameralar karşısına geçen Cavs taraftarı Earl Mauldin, LeBron’un memleketini terk ederek Miami’ye gidişini “Dürüst olmak gerekirse, bence çok küstahçaydı. Lisede oynadığı andan itibaren her zaman arkasında olan, destekleyen bu şehre bir tokat atılmış gibi hissettik. Televizyona çıkıp bu şekilde yüzümüze tükürmesi çok ama çok yanlıştı. Eğer Miami’de oynamak istiyorsa bunu gözümüze sokmadan yapabilirdi,” sözleriyle değerlendirmişti.

Başka bir taraftar Reginald Eberhart ise hayal kırıklığına uğradığını belirterek LeBron’un nereye giderse gitsin bir daha şampiyonluk yaşamamasını dilemişti. İroniktir ki 11 Temmuz 2014’te şehrine borçlu olduğunu düşünerek Cleveland’a dönen LeBron, 2016’da söz verdiği şampiyonluğu Cavs fanlarına yaşatmıştı 🙂

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz