TD Garden’da Ender Görülecek Bir Maç Sonu

389
NBA
TD Garden’da Ender Görülecek Bir Maç Sonu

Playoff ilk turunun merakla beklenen Boston Celtics – Milwaukee Bucks eşleşmesinde ilk maç TD Garden’da oynandı. Celtics, enteresan şeylerin olduğu 4.periyot sonunda uzatmaya giden maçı 113-107 kazanarak seride durumu 1-0 yaptı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ev sahibinde müthiş bir skor dağılımı vardı. Al Horford 24 sayı 12 ribaund 3 blok ile maçın yıldızı oldu. Terry Rozier 23 sayı, Marcus Morris 21 sayı, Jaylen Brown 20 sayı ve Jayson Tatum 19 sayı 10 ribaund ile galibiyeti getiren isimler oldu. Bu tablo Celtics’in takım oyununun bir göstergesidir. Bucks’ta ise durum tam tersi. Giannis Antetokounmpo 35 sayı 13 asistle maçın en skoreri olurken, Khris Middleton 31 sayı ile çok iyi katkı verdi ancak mağlubiyeti önleyemedi. Bu iki oyuncu ve biraz olsun Malcolm Brogdon(16 sayı) dışında diğer oyunculardan katkı alamayan Bucks’ın, seride tutunabilmesi için bu problemi çözmesi gerekiyor.

Maçın ilk 8 dakikası başa baş geçti. Celtics’te Tatum ve Horford, Bucks’ta Giannis ve Middleton’ın etkili olduğu bu bölüm 17-14 Bucks üstünlüğüyle geçildi. Kalan dakikalarda müthiş bir takım oyunu oynayan Celtics, periyot sonuna kadar 15-0’lık seri yaparak ikinci periyoda 29-17 önde girmeyi başardı.

İkinci periyotta tamamen konuk ekip üstündü. İlk üç buçuk dakikada Antetokounmpo’nun 10 sayıyla katkı verdiği 15-2’lik bir seri yapan Bucks, maçta 32-31 öne geçti. Giannis, Bledsoe, Middleton ve Parker’ın katkılarıyla 11-2’lik bir seri daha yapan konuk ekip, maçta farkı çift hanelere çıkardı.(43-33) Kalan yaklaşık dört dakikada Rozier ve Brown ile hücumda etkili olan Celtics, maçta farkı indirmeyi başardı ve ikinci yarıya 47-44 geride girdi.

Üçüncü periyotta ilk mola 5 dakika geride kalırken alındı. Bu bölümde Rozier, Brown ve Horford ile sayılar bulan Celtics, maçta skoru eşitledi.(51-51) Konuk ekipte ise sayı bulan isimler Snell ve Bledsoe oldu. Mola dönüşü Brogdon ve Middleton ile sayılar bulan Bucks, skoru 56-51 yaptı ancak Celtics inanılmaz bir savunma refleksi gösterip, hücumda da Brown ve Morris’in beşer sayıyla katkı verdiği 10‘lık seri yaparak skoru 61-56’ya getirdi. Kalan dört buçuk dakikada Horford’un etkili oyunu ile maçtaki üstünlüğünü korumayı başaran Celtics, final periyoduna 70-66 önde girmeyi başardı.

Son periyoda TD Garden’ın o muhteşem atmosferini arkasına alarak başlayan Celtics, Brown ve Tatum’ın sayılarıyla, ilk iki buçuk dakika geride kalırken farkı 8 sayıya kadar çıkardı.(74-66) İlerleyen dakikalarda Horford’un müthiş oyunuyla farkı korumayı başaran Celtics, son 5 dakikaya 84-75 önde girdi. Bucks bu bölümde işin hücum konusunda çok zorlandı ve serbest atışlar haricinde çözüm üretemedi. Kalan dakikalar inanılmaz bir heyecana sahne oldu. Farkı azaltmayı başaran Bucks, son 2 dakikaya 89-87 geride girdi. Marcus Morris’in zor basketi ve sonrasında aldığı hücum ribaundu ile üstünlüğünü koruyan Celtics, son 15 saniyeye 96-93 önde girdi. İşte ne olduysa kalan 15 saniyede oldu. Önce Brogdon attığı üçlükle skorda eşitliği sağladı(96-96), sonrasında ise Rozier’ın bulduğu üçlük Celtics’i 0.5 saniye kala öne geçirdi. Kalan bu kısa bölümde çok ender görülecek bir şey oldu ve Middleton’ın uzaklardan denediği üç sayılık atış isabet buldu. Mücadelede skor 99-99 oldu ve uzatmalara gidildi.

Uzatmalara Antetokounmpo çok etkili başladı, takımını 103-101 öne geçirdi. Daha sonra Brogdon ile tekrar 105-104 öne geçen Bucks, kalan 3 dakikada inanılmaz bir Celtics savunmasıyla karşılaştı. 26 saniye kala ve Celtics’in 108-106 önde olduğu anda Tatum’ın Brogdon’a yaptığı blok maçı Celtics’e getiren pozisyon oldu. Kalan saniyelerde yapılan fauller sonunda maçın sonucu 113-107 Celtics lehine oldu.

Serinin ikinci maçı 18 Nisan saat 03.00’te oynanacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here