Paul George Utah’ı Üzdü

428
NBA
Paul George Utah’ı Üzdü

1. Periyot
Maça baya hızlı başlayan Utah, Oklahoma City deplasmanında Playoff ilk maçına 16-4 seri ile başladı. Billy Donovan mola aldı. Moladan sonra toparlayan Oklahoma 12-2 seri ile skoru 18-16 ya getirdi. Periyot genelinde iyi performans gösteren Carmelo Anthony ilk periyotta Paul George ile birlikte Oklahoma’nın hücum kanadı oldu. Oklahoma’nın sayılarına güzel turnikelerle cevap veren Donovan Mitchell Playofflara göre hiç de çaylak performansı göstermiyordu. İlk periyot bu hızda devam etti ve eşitlikle tamamlandı. (25-25)

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

2. Periyot
Periyot başlangıcında benchler sahadayken Billy Donovan’ın sezon genelinde uyguladığı benchler girdiğinde  Paul George’u çıkarmama taktiği bu periyotta Oklahoma’nın lehine oldu. Eli sıcak Alex Abrines ve Paul George’un attığı isabetli üçlükler maçta Oklahoma’nın ağırlığını arttırdı. Quin Snyder mola aldı. Mola sonrası skorun artış ivmesini engellemeyi başaran Utah Gobert’in Adams’ı savunması ile zaman zaman başarılı oldu. Gobert’in savunması ile birlikte Donovan Mitchell’in iyi perfomansı farkı azalttı. Billy Donovan mola aldı. Mola sonrası sahneye Westbrook çıktı, Utah’ın kaçırdığı şutlar sonrası fast breakler ile farkı Oklahoma lehine iki haneli sayılara çıkardı. İlk yarı sonunda Oklahoma 6 sayı farkla soyunma odasına önde girdi.(48-54)

3. Periyot
Periyotta pota altında istediği savunmayı yapamayan Utah periyot genelinde farkı eritemedi. Paul George’un etkili oyunu bu periyotta da etkiliydi. Bunun yanında Utah tarafında Donovan Mitchell Utah’ın dümenindeydi. İlk 2 periyot Adams’ı başarılı şekilde savunan Rudy Gobert bu periyot Utah’ın beklediği performansı sağlayamadı. Farkın erimemesindeki asıl faktör PG13 dersek yanılmış olmayız. Farkı bir ara 13’e çıkartan Oklahoma oyuna etkisini koydu. Periyotun son atağına Oklahoma 6 sayı farkla gitmesine rağmen son atakta sahneye yine Paul George çıktı. Bu periyota kadar baş rolde olan Paul George periyotun son saniyesinde 3’lüğü yolladı. (72-81)

4.Periyot
Son periyota iki takım da benchlerle başladı. Utah’ta Dante Exum’un attığı ard arda turnikeler skorun artmasına engel oldu. Fakat aynı şekilde Oklahoma tarafında Alex Abrines ve Paul George’un attığı isabetli üçlükler farkın azalmasına engel oldu. İlk beşler oyuna dahil olduktan sonra gerek Donovan Mitchell gerek Gobert farkı eritemedi. Oklahoma sezon boyunca attığı yüzdeden çok daha iyi yüzdeyle oynadı. Westbrook’un girdikten sonra Adams ve Paul George ile uyumlu oyunu farkı Oklahoma lehine 16’ya getirdi. Quin Snyder mola aldı. Mola sonrası daha oturaklı oymasa da maçın sonucunu değiştirmedi. Maçı Oklahoma City, 108-116 kazanarak seride 1-0 öne geçen takım oldu.
Maç Sonucu : Utah 108-116 Oklahoma
Oklahoma adına etkili isimleri saymadan önce 8-11 üçlük isabeti ile oynayan Paul George’un maçın adamı olduğunu söylemek gerekir. Maçın sonunu ufak bir sakatlıktan dolayı göremese de sakatlığının önemli bir boyutta olmadığı görülüyordu.

Oklahoma City Thunder:
Paul George 36 sayı 7 rebound (8/11 üçlük)
Westbrook 29 sayı 13 rebound 8 asist
Anthony 15 sayı 7 rebound 3 top çalma ile oynadı.

Utah Jazz:
Mitchell 27 sayı
Rudy Gobert 14 sayı 7 rebound
Ricky Rubio 13 sayı 7 rebound ile mağlubiyete engel olamadı.

Mehmet Şenel

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here