Steve Kerr, Jordan’ın Fikrine Katılmıyor

1626
Steve Kerr, Jordan’ın Fikrine Katılmıyor

Eski Chicago Bulls takım arkadaşları Michael Jordan ve Steve Kerr daha önce de fikir ayrılıkları yaşadı. Ancak bu sefer muhtemelen bu kavga yumruklarla bitmeyecek.

Jordan, The Last Dance belgeselinin 2. bölümünde Scottie Pippen’ın ayak ameliyatını 97-98 sezonunun başlamasına çok az bir vakit kala olması hakkında düşüncelerinden bahsediyor.

Jordan o bölümde ’Scottie o konuda hata yaptı. Ameliyatını sezon biter bitmez de olabilirdi ve sezona hazır olabilirdi. Scottie’nin yapmaya çalıştığı şey, yönetimi sözleşmesini değiştirmeye zorlamaktı. Jerry Reinsdorf bunu asla yapmazdı.”

1995 yılında Jordan ile birlikte antrenman kampında olan Kerr, Jordan’ın düşüncelerine katılmadığını söyledi.

Pippen’in kararı konusunda diğer Bulls oyuncularına kızgınlık olup olmadıkları sorulduğunda Kerr; “Hayır, hem de hiç kızgın değiller” dedi.

“Herkes Scottie’ye çok saygı duyuyordu” dedi Kerr. “Onun hayal kırıklığını hissettik. NBA’in en yüksek maaşlı ikinci adam olmalıydı. Ya da kesinlikle ilk beşte olmalıydı. Ne hissettiğini anlayabiliyorduk.  Kimse ona ameliyat olduğu için gücenmedi. Daha sonra hepimiz onu anladık. Ona zaman verdik. Nasıl olsa sezonun yarısında bize katılacaktı.’’

Pippen, açık ara ile Bulls’un en iyi 2. oyuncusuydu. Ona rağmen o sezon takımda oynayan en yüksek maaşlı 6. Oyuncusu oldu. 1991’de Bulls ile şampiyonluk kazandıktan sonra sözleşmesini uzatarak 18 milyon dolara anlaştı. Sözleşme durumu ve çeşitli takas görüşmeleri sonrasında Pippen ile takımın arası açıldı.

Pippen ,‘’Ameliyat olmaya geç karar verdim çünkü yaz tatilimi mahvetmek istemiyordum.’’ .

Kerr, ‘’ Bence Jordan aynısını yaşasaydı farklı davranırdı. Her ayrıntıyı düşünürdü.’’

’Bana göre Jordan’ın basketbolu bırakıp beyzbol oynama sebebi psikolojik olarak çökmesi ve her şeyden bıkmasıdır. Durmadan her konuda başkalarıyla karşılaştırılmaktan bıkmıştı. Orda biraz dinlendi ve sonra geri döndü.’’

Kaynak: https://www.espn.com/nba/story/_/id/29078456/steve-kerr-disagrees-michael-jordan-scottie-pippen-delaying-97-surgery

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz