Play-off Takımlarının Birbiri ile Yaptığı Maçlar

2443
Play-off Takımlarının Birbiri ile Yaptığı Maçlar
Play-off Takımlarının Birbiri ile Yaptığı Maçlar

NBA’de normal sezonun ardından Batı ve Doğu’dan 8’er takım play-offlara kaldı. Şimdi sizlere play-off’a kalan 16 takımın birbirleriyle oynadıkları maçlar sonucunda oluşan sıralamayı, hangi takımların zorluk seviyesi yüksek maçlarda daha fazla galibiyet aldığını gibi istatistikleri tablo halinde göstereceğim.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yukarıda gördüğünüz tablo,play-off’a kalan 16 takımın birbirleriyle oynadıkları maçların sonucunda oluşan sıralamayı gösteriyor. Yüzde 50 ve üzeri galibiyet yüzdesine sahip sadece 5 takım var.

Houston Rockets’ın zor maçlarda da iyi sonuçlar aldığını ve şampiyonluğun neden en büyük favorisi olduğunu gösteriyor. Çünkü kuvvetli rakiplere karşı alınan yüzde 76 galibiyet yüzdesi kolay bir şey değil. Houston Rockets’ın Toronto dışında galibiyet alamadığı takım yok. Toronto’ya normal sezonda 2 maçta da yenildiler.

Washington Wizards bildiğiniz gibi Doğu’yu 8. sırada tamamlayarak play-offlara kaldı, ve play-offlara kalan 16 takım içerisinde en kötü dereceye sahip takım ancak şunu görüyoruz Washington Wizards play-off’a kalan takımlarla oynadığı maçlardan oluşan sıralamada 6. sırada. Washington play-off’a kalan takımlarla oynadığı 43 maçta 21 galibiyet alırken, play-off’a kalamayan takımlarla oynadığı 39 maçta 22 galibiyet almış.

Toronto Raptors’un da ilginç bir istatistiği var bence bu onlar için düşündürücü bir istatistik hatta. Toronto Raptors play-offlara kalan takımlarla oynadığı 43 maçta 23 galibiyet alırken, play-off’a kalamayan takımlarla oynadığı 39 maçta 36 galibiyet almış. Aradaki fark çok fazla bir tarafta yüzde 92 galibiyet yüzdesi bir tarafta yüzde 53 galibiyet yüzdesi. Zorluk derecesi fazla olan maçlarda ciddi derecede sorun yaşadıklarını gösteriyor. Galibiyet alamadığı takımlar Golden State ve Oklahoma. Onlara karşı oynadığı 2’şer maçta da galibiyet alamadılar.

Yukarıda gördüğünüz tablo, Doğu’da play-off’a kalan takımlarının birbirleriyle oynadıkları maçların sonucunda oluşan sıralama.

Cleveland Cavaliers’in Doğu’da oynanan zor maçlarda alınan galibiyet yüzdesinde zirvede olduğunu görüyoruz, Cleveland’ın Doğu’da şampiyonluğun neden en büyük adayı olduğunun göstergesi bence bu tablo. Cleveland Cavaliers, Philadelphia ve Indiana dışındaki diğer takımlara üstünlük kurmuş olduğunu görüyoruz. (Indiana’ya 3-1 geride, Philadelphia ile 2-2 eşit galibiyetlerde. )

Miami Heat Doğu grubunu 6.sırada bitirmişti bildiğiniz üzere ama doğu’da play-off’a kalan takımların arasında oynadığı maçlardaki galibiyet yüzdesinde 2. sırada.

Philadelphia 76ers’in Doğu’da play-off’a kalan takımlara karşı üstünlük kurduğu 1 takım bile yok. ( Ya eşitlik var ya da gerideler )

Milwaukee Bucks ve Philadelphia 76ers’in üstünlük kurduğu hiçbir takım yok Doğu’da. ( Ya eşitlik var ya da gerideler )

Yukarıda gördüğünüz tablo, Batı’da play-off’a kalan takımların birbirleriyle oynadıkları maçların sonucunda ortaya çıkan sıralama.

Gördüğünüz üzere Batı’da play-off’a kalan takımların birbirleriyle oynadıkları maçlarda Houston Rockets’in ezici bir üstünlüğü var. %81 galibiyet yüzdesine en yakın %52 galibiyet yüzdesi var. Houston Rockets, Oklahoma City Thunder dışındaki takımlara karşı oynadıkları maçlarda üstünlüğü var. Oklahomaya karşı 3 maçta sadece 1 galibiyetleri var, sadece onlara karşı gerideler. Houston Rockets dışındaki takımların galibiyet yüzdeleri birbirlerine çok yakın, Houston Rockets play-off’ta da bu performansını sürdürürse Batı Şampiyonluğunu alır gibi duruyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here