Spotlara Yeni Kurban Teorisi: Ben Simmons

1288
Ben Simmons
Spotlara Yeni Kurban Teorisi: Ben Simmons

2017-2018 sezonunda Yılın Çaylağı seçilen 21 yaşındaki Ben Simmons’ın medyatik model Kendall Jenner ile ilişkisin sonu sahadaki performansı “Kardashian Laneti”nden etkilenen diğer oyuncular gibi olabilir.

USA Team Fans
USA Team Fans

Tartışmaların ardından yılın çaylağı ödülüne layık görülen Philadelphia 76ers oyuncusu 21 yaşındaki Ben Simmons, sezonun ardından soluğu Los Angeles’ta almasıyla gündemden eksik olmuyor. Genç oyuncu, pahalı spor arabalar ve çevresindeki ünlüler ile Hollywood’un sefasını yaşarken sık sık görüntülenerek sosyal medyada önümüze çıkıyor.

Gerek gece hayatı gerekse sunduğu zararlı alışkanlıklar dolayısıyla Los Angeles, özellikle genç bir sporcunun yaz sezonunu geçirmemesi gereken ilk adres. Philadelphia gibi daha basit bir şehir ile kıyaslandığında da LA’in 21 yaşındaki genç ve zengin bir sporcunun gözünü boyayacağı konusunda şüphem yok.

Bana sorarsanız; Ben Simmons gibi NBA’e çok yüksek umutlarla gelerek ikinci sezonunda yılın çaylağı ödülünü alan bir oyuncunun, bu ödül ile motive olup, sahip olduğu yeteneği sahaya daha iyi yansıtmak için çalışmaya koyulması gerekir. Fakat sanırım Simmons benimle aynı fikirde değil.

Öyle ki Simmons iddiaya göre; medyatik namı ile bilinen Kardashian ailesinin bir parçası olan sevgilisi Kendall Jenner ile aynı evde yaşamaya başlamış. Peki, bu bizi neden mi ilgilendirsin? İşte karşınızda Simmons’ın maruz kalma riskini aldığı NBA’in engellenemeyen baş belası: “Kardashian Laneti” …

Kendi televizyon programlarının yıldızları olan Kardashian-Jenner kardeşler, Amerika’nın gündemini sık sık meşgul eden sosyetik bir ailenin olaylı mensupları. Bu aile aynı zamanda 2009’dan beri NBA oyuncularının adeta baş belası.

İşte hayatına girdiği her oyuncuyu lanetleyen bu ailenin kurbanları:

Lamar Odom

Khloe Kardashian ile 2009’da Los Angeles’ta birlikteliği başlayan Odom, bu dönemdeki performans düşüşü ve madde kullanımı nedeniyle yaşadığı ağır sağlık problemleri ile basketbol kariyerine nokta koymuştu.

Jordan Clarkson

Spot ışıklarıyla bilinen Los Angeles’ta iken şu an Ben Simmons’la beraber olan Kendall Jenner ile birlikteliğini açıklayan Clarkson, bu dönemde takas olduğu Cavaliers’ta bekleneni verememiş, eleştirilere maruz kalmasının yanında saha dışında geçirdiği süreleri artırmıştı.

Blake Griffin

Clarkson’dan sonra yine Kendall Jenner ile birlikteliğini açıklayan Griffin, muhteşem başlayan Los Angeles kariyerine, listemizdeki diğer oyuncular gibi bir düşüş ile devam etmiş, bu ilişkinin ardından takımından ayrılarak 6 yıl sonra ilk kez playoff’u kaçırmıştı.

Chandler Parsons

Yine Ben Simmons’un kız arkadaşı Kendall Jenner ile geçmişte beraberlik yaşamış bir isim olan Parsons da ilk kariyerinin sezonlarında hızlı bir yükseliş sergilemişti. Jenner ile ilişkisi sonrası ne hikmetse Parsons da sakatlandı ve bir seri ameliyattan sonra o eski halinden eser yok şimdi…

James Harden

Khloe Kardashian ile 2015’te beraber olan son MVP, Şubat 2016’da Khloe ile geçen yılını “hayatının en kötü yılı” olarak tanımlamasının ardından “fazladan nedensiz spot ışığından” şikâyet ederek ilişkiye son vermiş. Doğru bir tercih olduğu söylenebilir.

Tristan Thompson

Thompson’un Khloe Kardashian ile birlikteliği, 2017 finallerinde bekleneni verememesinin temel sebebi olarak görülüyor. Aldatma iddiaları ile ilişkisi sarsılan Thompson’u performans düşüşü bir yana, kendi taraftarı birçok kez yuhalamıştı.

Asıl konumuza dönmemiz gerekirse Ben Simmons’un; hem ilişkisi nedeniyle çektiği medya ilgisi, hem de bu listedeki diğer hikayeler ile sahip olduğu benzerlik göz önünde bulundurulduğunda, eğer tarih tekerrür ederse geleceği parlak görünmüyor. Sonuç olarak, bu yaştaki bir oyuncunun böyle yaşaması ileride iyi olmayabilir.

Bu nedenle ona verilebilecek tek bir tavsiye var: Simmons, kaç kurtar kendini!

Tuna Berk Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here