Son Periyot Hastalığı

Turkish Airlines Euroleague 11. Hafta maçında Istanbul Volkswagen Arena’da temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, eski dost Scottie Wilbekin’lı Maccabi Fox Tel Aviv ile karşılaştı. Sahaya maç başına 1.2 blok ortalama ile ligde 2.sırada bulunan oyuncusu Jeremy Evans’tan mahrum çıkan Kara Panterler, yeni transferi Toney Douglas liderliğinde 16 sayıya kadar çıkarttığı farkı,maalesef yine aynı senaryo ile son periyot hastalığına karşı gelemedi ve 71-73 mağlup oldu.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

İLK BEŞLER

Toney Douglas-Markel Brown-Jon Diebler-Emircan Koşut-Michael Eric

Scottie Wilbekin-Deandre Kane-Angelo Coloiaro-Johhny O’Bryant-Tarik Black

MAÇTAN NOTLAR

İLK YARI

(1.ÇEYREK)

Maç eski dost Wilbekin ve yeni transfer Toney Douglas’ın karşılıklı sayılarıyla başladı. Geçen maç tam 41 ribaund alan Maccabi’de Tarık Black’in üst üste aldığı 3 hücum ribaundu,kaldıkları yerden devam edeceklerinin sinyali gibi gözükse de Daçka savnumada hemen silkelendi. Hücumda ise uzunlarından bulduğu sayılarla ilk çeyreğin yarısını 8-6 önde geçirdi. Markel Brown ve Jon Diebler ile üst üste 2 üçlük bulan ekibimize,Johnny O’Bryant karşılık verdi. İlk çeyreğe son noktayı ise Tony Douglas,üç sayı isabetiyle koydu.(17-17)

(2.ÇEYREK)

İkinci çeyreğe İsrail ekibi top kaybıyla başladı. Maçtaki ilk serbest atışları sayıya çeviren Micheal Eric ile tekrar öne geçtik. Savunmada sertliğimiz biraz düşünce,Maccabi Fox içeriye kolay penetre ederek rahat sayılar bulmaya başladı. Hücumda ise Toney Douglas başta olmak üzere Ray Mccallum ve Michael Eric ile sayılar bulan ekibimiz ikinci çeyreğin de ilk 5 dakikasını 2 sayı farkla önde geçti.Dibartolomeo‘nun benchten katkı sağlamasına karşılık Doğuş Özdemiroğlu’nun Wilbekin’ı inanılmaz savunmasının üzerine Markel Brown’ın sayıları ve Michael Eric’in Jeremy Evans’ı aratmayan blokları ile ilk yarıyı 42-36’lık üstünlük ile kapattık.

2.YARI

(3.ÇEYREK)

Genelde ikinci yarılara kötü başlayan Daçka, bu kez Doğuz Özdemiroğlu’nun yine Wilbekin’den topu çalıp basket faulden 3 sayı çıkartarak başladı. Hem savunmada üst üste yaptırdığı top kayıpları hem de hücumda Toney Douglas’ın bulduğu sayılar ile Yeşil Siyahlı temsilcimiz farkı 11’e çıkarttı. Tam işler bozulmaya başlarken,Michael Eric’in blok partisi ve hücumdaki hook sayıları ile farkı 14’e çıkarttık. Savunmada seviyeyi inanılmaz bir boyuta çekip hücumda da sayılar bularak farkı korumaya devam ettik ve üçüncü çeyreği 11 sayı farkla kapattık.(62-51)

(4.ÇEYREK)

Son çeyreğe başlayan taraf ekibimiz Darüşşafaka Tekfen oldu. Henüz çeyreğin başında,Peiners üç sayı çizgisinin gerisinden aldığı faulle attığı üç serbest atışı da sayıya çevirdi ve farkı 15’e çıkarttı. Bugün gerçekten inanılmaz savunma yapan ekibimiz,bunun meyvelerini de hücumda oynadığı dengeli oyunla almaya başladı derken maç boyu hiçbir şey yapamayan Wilbekin bulduğu üst üste 2 üçlük isabetiyle farkı 5’e kadar indirdi. 4.periyotlardaki duraklama ve gerileme dönemine yine giren Daçka ilk 5 dakikada saha içi isabet bulamadı. Uzun süre sonra son 3.5 dakikaya girerken Ray McCallum nefes aldırsa da Maccabi eşitliği sağladı. Benchten gelerek oyunu değiştiren Dibartolomeo,Wilbekin’e bir de asist yaptı ve Maccabi’yi 5 sayı farkla öne geçirdi. Maçın son anında Michael Roll’ün yaptığı sportmenlik dışı faul ile maçı tekrar kazanma fırsatı geçirsek de Ray McCallum bu fırsatı değerlendiremedi ve maçı 73-71 kaybettik.

BERKAY FİLİZOĞLU

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here