LA Lakers Sezon Değerlendirmesi-1

722

LA Lakers bu sezon şuana kadar oynadığı 24 maçın 15 tanesini kazandı. Geçen sezon 15 galibiyete 42 maçta ulaşabilmişti. Lakers’ın ligin diplerinde geçirdiği günlere elveda dediğini bu istatistikten anlayabiliyoruz.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Takıma LeBron’un gelişiyle zaten büyük bir özgüven yakalayan Lakers sorunlu , dengesiz ama havayı yakaladığında iyi oynayıp kazanabilen bir takım . Özellikle top kayıpları en dikkat çekici negatif durum. Açık saha oyunu oynamayı seven ve hızlı hücumlar ile oynamak isteyen Lakers maçların ilk çeyreğinde facia top kayıplarıyla karşılaşıyor. Gençlerin LeBron’a uyum sağlamaya çalışması ve başka bir seviyeye çıkma çabası göz önüne alındığında bu sorun çok şaşırtıcı değil. Bununla birlikte en büyük sorunlardan bir diğeri ise serbest atışlar. Ligin geneline göre kötü atıyor Lakers. Bazı maçların kaybedilmesi ve son saniyede kaçırılan serbest atışların bir şekilde düzelmesi gereken konulardan birisi halinde.

Sezon başında biraz tutuk başlayan ve Rondo’nun sakatlığı sonrası kendini daha çok gösteren bir Lonzo Ball var. Maç içinde biraz daha saldırgan biraz daha atmaya yönelik olduğunda oyununu hem skorer hem top dağıtmaya yönelik kurduğunda farklı bir bakış açısı getiriyor Lakers’a.

Lakers maç başına sayı ortalamasında 24 maç sonunda 8.sırada. LeBron James 28.4 sayı ortalaması ile takımın lideri konumunda. Özellikle maçı bir süre gençlere bıraktıktan sonra masaya yumruğunu vurduğu anlarda LeBron bu sene çok iyi durumda. Son oynadıkları SA Spurs maçının son periyodun da 20 sayı atarak büyük bir darbe vurmuştu. Vu sezon 50 sayı barajını geçen oyunculardan birisi LeBron James. İlk 24 maç genelinde halen daha takımdaki bu genç kadronun neler yapabileceğini maç içinde ne gibi reaksiyonlar verebileceğini gözetliyor LeBron ve elini masaya vurması gereken yerlerde de vurup takımına kazanmayı öğretiyor. Yıllar sonra Lakers’ın iç saha maçlarında yarattığı bu etki tamamen kazanma alışkanlığının geri dönmesiden kaynaklanıyor.

İlk 24 maç sonunda Lakers dengelerini oturtmaya çalışan , LeBron ve gençler olarak sistemi kurmaya başlayan bir takım görünümünde. Mental açıdan daha zayıf olan gençlerin yavaş yavaş LeBron’a alışması Lakers’ın grafiğini yukarıya çekiyor. LeBron yaptığı bir açıklamada halen daha maçın içinde ne zaman gençlere bırakması gerektiğini kavramaya çalıştığını söylemişti. Biraz bunun havasında geçen bir 24 maç izledik ve Lakers tüm kötü yanlarına rağmen geçtiğimiz sezonların şimdiden üstüne çıkmaya başladı.

Son dönemde çıkan Anthony Davis takası iddiası ise Los Angeles medyasının iştahını kabarttı. Şuan için konferansında kendine yer edinen Lakers LeBron’un yanına bir başka yıldız eklemek istiyor. Nitekim şuan ki kadronun şampiyonluk için yetmeyeceği aşikar gözüküyor. Son çıkan haberlerde Lakers yönetimi 15 Aralık sonrası içinde Brandon Ingram gibi Lonzo Ball gibi isimlerin olabileceği bir paket ile Pelicans’ın kapısını çalabilir . Anthony Davis şuan ligin en iyi uzunı desek çoğu kişi buna katılır. Kafasında daha büyük bir şehir ve daha büyük bir takım olmask mümkün olabilir çünkü bazı kaynaklar Davis’in Lakers ile masaya oturmaya sıcak baktığını belirtiyor. Gelmesi halinde LeBron-Davis ortaklığı kaybedilecek genç yıldızlara rağmen insanın aklını başından alabilecek düzeyde. Ayrıca elden genç yıldızların çıkarmaya göze alınacak nadir isimlerden birisi Anthony Davis.

Lakers 24 maçta giderek artan enerjisi ve oturan oyunuyla geçmiş sezonların o kasvetini atmışa benziyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here