Sixers, İki Deneyimli İsmin Peşinde

1328
Sixers, İki Deneyimli İsmin Peşinde

Yaz transfer döneminin hareketli takımlarından Philadelphia Sixers, JJ Redick’in takımdan ayrılmasının ardından şutör pozisyonu için gözüne iki ismi kestirdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NBA tarihinin en iyi şutörlerinden birisi olan JJ Redick’i New Orleans Pelicans’a kaptıran Philadelphia Sixers bu bölgeye takviye yapmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kadrosuna Al Horford gibi tecrübeli bir uzunu katan Sixers; Tobias Harris ve Ben Simmons gibi iki kemik ismi de takımda tutmayı başardı. Sixers’ın  şutör pozisyonu düşündüğü isimler ise Kyle Korver ya da JR Smith.

Sixers’ın ilk hedefi eski oyuncusu Kyle Korver. Kariyerinde Philadelphia Sixers, Atlanta Hawks, Utah Jazz, Chicago Bulls ve Cleveland Cavaliers formaları giye 38 yaşındaki deneyimli oyuncuyla henüz masaya oturmayan Sixers’ın, Korver ile ilgilenen diğer takımlara da gerisi bırakması gerekiyor. Geçtiğimiz sezon Utah Jazz formasıyla 54 maça çıkan Kyle Korver; 294 üç sayılık atıştan 113’ünde isabet bulmuş ve %38.4’lük yüzde yakalamıştı.

Sixers’ın bir diğer hedefi ise Cleveland Cavaliers tarafından serbest bırakılan JR Smith. 2014-2015 sezonundan bu yana Cavaliers forması giyen ancak uzun süreden beri takımla sürekli sıkıntılar yaşayan JR Smith geçtiğimiz sezon sadece 11 maçta forma şansı bulmuştu. İsmi son zamanlarda Los Angeles Lakers ve Milwaukee Bucks’la sık sık anılan deneyimli oyuncu kariyeri boyunca %37.3 ile üçlük isabet bulurken; en iyi üçlük yüzdesini 2007-2008 sezonunda Denver Nuggets ile %40.3 ile yakalamıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here