Sezon Değerlendirmesi: Miami Heat

319
Sezon Değerlendirmesi: Miami Heat
Miami Heat

NBA bir Hollywood filmi olsaydı Dwyane Wade son sezonunda play-off’a kalırdı ve şampiyonluğa doğru yol alırdı. Ama maalesef son sezonunda play-off oynayamadı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Kadronunda vermiş olduğu istikrarsızlık ile Miami istikrarsız bir başlangıç yaptı. İstikrarsızlık ile ilgili bir bilgi paylaşalım. Miami Heat görece zor olan Batı konferansı ekiplerine karşı Doğu konferansı ekiplerine karşı olandan daha fazla galibiyet aldı. 10 maçta 9 galibiyet alırken 11. maçta Atlanta’ya kaybedebilen bir takım Miami Heat.

Gelin birlikte oyuncu değerlendirmesine başlayalım.

Derrick Jones = Phoenix’te aradığını bulamayan ve Miami’ye katılan Jones atletizmi ile kendinden söz ettirdi. İyi bir yan parça olabileceğini gösterdi.

Bam Adebayo= Miami geçen sezon draft ettiği Adebayo iyi bir performans gösterdi. 82 maçta forma giyen Adebayo 8.8 sayı, 7.3 ribaund ve 2.3 asist ile oynadı.

Dion Waiters= İstikrarsızlık abidesi. Sezona sakat başlaması ile istikrarsızlığı daha da arttı ve silik bir performans gösterdi.

Goran Dragic= Sakatlık kurbanı bir isim daha. Sadece 36 maçta oynayabilen Dragic döndüğü bölümde takımı toparlayan isimlerden biriydi.

Hassan Whiteside= Koçla bağı kopan fakat yüksek maaşı yüzünden kimsenin yaklaşmadığı yıldız. Daha profesyonel olmaya ihtiyacı var.

James Johson= Takımını savunmada yükselten ve takıma savaş duygusu yükleyen bir isim. Fakat aldığı ücret 14 MD ve bu biraz fazla.

Kelly Olynyk= 13.5 MD maaş gerçekten çok fala.

Josh Richardson= Tam bir yıldız. Miami’nin yanına takım kurabileceği bir isim olarak gözüktü. Özellikle sezon içinde birkaç aylık enfes bir dönemi var. Fakat takımın istikrarsızlığı onu da etkiledi.

Justice Winslow= Eric Spoelstra’nın guard yokluğunda 1 numaraya çektikten sonra performansını inanılmaz arttıran isim. Çok eleştirilen şutunu da istikrarlı attığı bir dönem oldu.

DWYANE WADE= TDK’da lider kelimesinin karşılığı olan isim. Bench’en gelip takımın her şeyi oldu. Keşke onu bir sezon daha izleyebilseydik fakat o emekli olmayı seçti. Seni unutmayacağız ‘’The Flash’’.

Eric Spoelstra= NBA’in en zor takımlarından birini yönetti ve fena da bir sezon geçirmedi. Açıkçası takımı play-off yapabilseydi çok daha fazla övgü alırdı. Ama sezon sonundaki düşüşü engelleyemedi.

Toparlamak gerekirse takım 10.sırada bitirdi ve hayal kırıklığı yaşattı. Pat Riley hedefleri yüksek bir isim fakat verilen kötü kontratlar ellerini kollarını bağlıyor. Fakat Miami yıldız bir ismi kadroya katarsa birden 1-2 basamak atlayabilir. Sizce Miami nasıl bir sezon geçirdi?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here