Pınar Karşıyaka’da Ufuk Sarıca Sesleri

234
Pınar Karşıyaka'da Ufuk Sarıca Sesleri
Pınar Karşıyaka

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin köklü ekiplerinden Pınar Karşıyaka, yeni sezon öncesi sürdürdüğü koç arayışlarında artık sona geldi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Devre arasında büyük umutlarla takımın başına getirilen Alman koç Dirk Bauermann’la yollarını ayıran İzmir ekibi, eski antrenörü Ufuk Sarıca ile her konuda anlaşma sağladı. Anlaşmanın 2+1 yıllık olduğu ve resmi açıklamanın ilerleyen saatlerde yapılması bekleniyor.

Takım bütçesi ve kadro konusunda Pınar Karşıyaka yönetimiyle yaptığı görüşmelerde anlaşma sağlayan Ufuk Sarıca, A Milli Basketbol Takımı’nda baş antrenörlük görevine de devam edecek.

Pınar Karşıyaka başkanı Turgay Büyükkarcı geçtiğimiz günlerde koç arayışlarını bütçenin belirlenmesine kadar askıya aldıklarını söylemişti. Büyükkarcı, sponsor gelirinin ve finansal konuların kesinleşmesinin ardından antrenör seçimlerinde ilerleme kaydedebileceklerini ifade etmişti.

Öte yandan Pınar Karşıyaka yönetiminin ilk olarak tecrübeli koç Oktay Mahmuti ile görüştüğü daha sonra Ufuk Sarıca’ya teklif götürdüğü iddia edildi.

Ufuk Sarıca yönetiminde Pınar Karşıyaka, 2014-2015 sezonu Basketbol Süper Ligi şampiyonluğuna ulaştı ve THY Euroleague’e gitmeyi başardı. Son yıllarda mali sıkıntılar yüzünden küçülmeye giden Pınar Karşıyaka, Basketbol Süper Ligi’nde son 3 sezondur Play-Off’a kalamıyor. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here