Sertaç Şanlı: “Şampiyon Olmak İçin Oynuyoruz” (Röportaj)

550
Sertaç Şanlı: "Şampiyon Olmak İçin Oynuyoruz"

01 Mart Pazar günü Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanan Sigortam.net İTÜ – Anadolu Efes SK maçını 49-63’lük skorla kazanan Anadolu Efes, ligdeki 18. galibiyetini alıp lig liderliğini sürdürürken ev sahibi Sigortam.net İTÜ, 1 galibiyet ile son sırada kalmaya devam ediyor. Maçın ardından Anadolu Efes SK oyuncuları, Buğrahan Tuncer ve Sertaç Şanlı ile kısa bir röportaj yapma fırsatım oldu.


Beklenilenden zor bir maç geçti. Maçın son 5 dakikasına kadar Efes’in maçı koparamadığını gördük. Maç hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Buğrahan maç başında süre aldın fakat sonrasında tekrar sahaya girmedin. Küçük bir sakatlığın var sanırım. Onunla ilgili bir şeyler söylemek ister misin?

Buğrahan Tuncer: “Hafif bir ağrım vardı. O yüzden çok riske etmek istemedik. Böyle maçları oynamak her zaman daha zor. Ama sonuçta yine kazanan biz olduk.”

Sertaç Şanlı: “Senin de söylediğin gibi zor bir maç geçti bizim adımıza. İstediğimiz şekilde, kolay sayı şansı yakalayamadık. Ama çok maç oynuyoruz. Avrupa’da içeride, dışarıda. Böyle maçlar geçmesi normal. Neyse ki galibiyeti çıkardık. İTÜ takımını da kutlarım, mücadelesinden dolayı. “


Milli Takım iki tane üzücü maç geçirdi. Hollanda ve İsveç maçları hakkında neler düşünüyorsunuz? Neden beklediğimizi sahaya koyamadık?

Buğrahan Tuncer: “Çok fazla hazırlık sürecimiz yok. Tabi ki bunlar bahane değil, ikisi de kazanmamız gereken maçlardı. Hollanda özellikle. İsveç deplasmanı biraz daha zorlu olabilir. Çok fazla şut soktular. Kötü savunma yaptığımızı düşünüyorum o maçta. Bizim jenerasyonlarımız alt yapılarda her zaman en iyi jenerasyonlardı. Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Yazdan daha değişik bir kadroyla oynadık. Kimse birbirini çok iyi tanımıyordu. Şimdi önümüzde olimpiyat elemeleri var. Ardından Avrupa Elemeleri için 4 maçımız var. Onların hepsini kazanıp çıkacağız inşallah gruptan. “


Euroleague’de dolu dizgin giden bir Anadolu Efes var. Herkesin düşüncesi aynıdır diye düşünüyorum ama yine de soralım. Anadolu Efes’in Euroleague’deki gerçekçi hedefi nedir?

Buğrahan Tuncer: “Gerçekçi hedef gördüğün gibi. Artık bu saatten sonra kupadan başka bir şey bizi tatmin etmez. Ama final oynamak final four oynamak her zaman büyük başarı. Bunu sürekli hale getirmek daha da büyük başarı. İnşallah yıllarca bu başarıları devam ettiririz.”

Sertaç Şanlı: “Tabi ki adım adım hedef koyuyoruz. Önce playoff sonra final four sonra şampiyonluk. Ama şampiyon olmak için oynuyoruz. Şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyoruz. “


Sertaç senin çok iyi bir film izleyicisi olduğunu biliyorum. Basketbol dışından da bir soru sorayım. En sevdiğin 3 film nedir?

Sertaç Şanlı: “Çok film seyrettim. En sevdiğim 3 filmi bir anda sorunca aklıma gelmedi. Ama şu an aklıma gelen ilk üçünü söyleyeyim. Dövüş Kulübü, Coach Carter, Any Given Sunday spor içerikli bir liste oldu.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz