Semih Özsoy: … Buralara Nasıl Geldiğimizin Adresi Ergin Ataman’dır

360
Semih Özsoy: ... Buralara Nasıl Geldiğimizin Adresi Ergin Ataman'dır

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekili Semih Özsoy, Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes arasında oynanan maçta Datome’nin geçici hafıza kaybı yaşamasından sonra ortaya çıkan ambulans krizi ve Ergin Ataman hakkında konuştu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans


“Biz ne diyorsak o. Defne Hanım anlatsın size… Beyin tramvası geçiriyor şüphesiyle MRI’a, tomografiye girmesi gereken bir oyuncunun durumunun acil olup olmadığına siz karar verin. Ambulansı niye tekerlekli yaparlar, gitsin diye. Müdahele için oradaysa, ondan başka ben kullanamam da dersen ona ambulans demezler zaten. Bunlarla ilgili çok uzun konuşabilirim. Bizim salonumuzda 3 tane ambulans var. 15 Bin kişinin geleceği yerlerde 1 ambulansın yetmeyeceği düşünülmüştür. Ambulans acil durumlar içindir ki bu da bunun örneğidir. Ambulansı vermeyen kişinin de ismi bizde, kendisi de daha sonra özür diledi. Ama hedeften sapmamak lazım. Yani burda focus’lanması gereken bir candır. Bunun uygun olduğu şekilde yapılmasını gerektiren kişiler de Federasyon’dur. Dolayısıyla, Anadolu Efes öyle demiş böyle demiş…

Anadolu Efes’in baştan beri yaptıkları kabul edilemez ama buralara nasıl geldiğimizin adresi Ergin Ataman’dır. Bizim bu süreçteki yaşadıklarımızı inanın daha önce hiç yaşamadık. Rakibimiz Galatarasay, Beşiktaş, Karşıyaka, Banvit hiçbiriyle yaşamadık.

İlk gün bize davranış şekilleri; seyircilerimizin biraz daha az gelebilmesi adına güvenlik boş bırakılan yerler, yukarıların doldurulmaması… Bir bütün olarak baktığımızda şaşırmadık ama hani bir can için de olmaz diye düşünüyorduk. Onu görünce bu basın toplantısını yapmaya gece 01.30’da karar verdik. İnanın, bunun işin pick&roll’üyle, kaybetmenle, alan savunmasıyla hiçbir alakası yok.

Fenerbahçe camiasının da bir tolerans sınırı vardır. Bunu da taşırmamak gerekir. Bir kez daha ikaz ediyorum. Ne olur yapmayın. Bir şampiyonluğa bir kupaya değmez. Çirkefliklere gerek kalmadan nasıl şampiyon olacağımızı göstereceğiz.

Dolayısıyla bizim dediklerimiz esastır.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here