Ayrılık Vakti Gelince

1254
Ayrılık Vakti Gelince

İyi bir sezonu geride bırakan 32 yaşındaki milli oyuncumuz Ersan İlyasova’nın takımdan gönderilebileceği iddia edildi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

New York Times yazarı Marc Stein’in paylaştığı habere göre Milwaukee Bucks, Tony Snell ve Ersan İlyasova’yı takımdan gönderip salary cap’ta boşluk yaratmaya çalışacak. Boştaki oyunculara yöneleceği söyleniyor Bucks’ın.

Ersan 3 yıllık 21 milyon dolarlık bir kontrata sahip. Bu tecrübedeki bir oyuncu için fena bir kontrat değil aslında. Fakat takımlar Ersan’ın 32 yaşında olmasından dolayı cüretkar teklifler yapmayacak olsalar da Ersan’ı takas etmek isteyen birçok takım olacaktır. Peki Milwaukee Ersan’ı göndererek doğru bir hamle mi yapar?

Milwaukee’nin sezonuna bakarsak pota altında Antetokounmpo ve Lopez’in inanılmaz etkili olduğunu görürüz. Fakat play-off’ta Lopez’in dezavantajları ve Mirotic’in felaket durumda olmasıyla Ersan’a şans doğdu ve Ersan’da bu fırsatı çok iyi değerlendirdi. Hatta play-off’ta 1-2 maçta oynadığı anlarda maça damgasını vurdu.

Aynı zamanda Antetokounmpo ile Ersan iyi de bir ikili oldu. Şutu olmasıyla da oyunu rahat bir şekilde açtı. Ersan’ın yerine gelecek isminde kesinlikle şutu olması gerek. Çünkü Milwaukee 4+1 şeklinde oynuyor. 4 dış şutu olan oyuncu ve Antetokounmpo. Bakalım muhtemel ayrılık sonrasında Milwaukee nasıl bir hamle yapacak.

Ersan’a dönecek olursak gerçekten her takıma uyan bir parça. Muhtemelen hangi takıma giderse gitsin istikrarlı bir Ersan performansı göreceğiz. Sizce Ersan hangi takımda daha iyi olur? Bana sorarsanız gönlümden geçen bir takım var. Lakers.

Davis takası sonrasında Lakers’ın elinde gerçekten oyuncu kalmadı. Piyasadaki her oyuncu onların radarında. Umarım radardaki bir isimde Ersan’dır. LeBron’un yanında yerleştirilecek şutörlerden birisi Ersan olabilir. Oyun zekası ile de fark yaratır. Aynı zamanda Davis ve LeBron ile 4-5 oynayabilir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here