Seç Beğen Al

603
Los Angeles Lakers
Seç Beğen Al

Gözlerin günümüzde gördüğü en iyisini almasıyla birlikte, transfer dedikoduları, NBA gündeminin büyük çoğunluğunu kaplayan Los Angeles Lakers’ın önündeki olası takasları değerlendirdik.

USA Team Fans
USA Team Fans

NBA dünyanın en iyi oyuncusuna sahip olsanız dahi, yan parçalarla donatmadıkça şampiyonluğu vermeyeceğini bugüne dek sıklıkla gösterdi.

Döneminin en iyi oyuncuları olmalarına rağmen, hiçbir şampiyonluk yüzüğüne sahip olmayan oyuncuların huzurunda, kendi standartlarına göre uzun süredir şampiyonluk tadamayan Los Angeles Lakers’ın 2019 yılında bu hasretine son vermesi için atacağı olası adımları konuşmanın yerinde olacağını düşündük.

Los Angeles Lakers, Lebron James’in yanına kimi alırsa şampiyonluğa oynar, kimi almazsa playoff ilk turunu dahi göremez? Lebron geçen 15 yılın ardından tek savaşmamalı görüşleri hakim.

1.Takas Gündemindeki İsimler

Kemba Walker: Lebron’un geçen 15 yılına baktığında arkasında guardların daima eksik kaldığını, ona yanaşamadığını görürsünüz. Wade’i guard olarak değerlendirir, Irving’li sezona şapkanızı çıkarıp diğerlerine odaklanırsanız ifade edilmek istenileni anlarsınız. Ne Mo Williams, ne de George Hill. Analizler Lebron’un ihtiyaç duyduğu en önemli mevkinin guard olduğunu ortaya koyuyor. Verimini her halükarda sahaya yansıtabilen bir oyuncu için bir top getiren fena olmaz. Bu top getiren bir de skorer ise tadından yenmez. Michael Jordan Kemba’ya vizeyi verirse gerisi teferruat olur.

Kawhi Leonard: Kimilerine göre anlık süreçte soru işareti, kimilerine göre olası asrın ikilisi. NBA’nin en tok satıcısı, en iyi pazarlamacısı ve Halkla İlişkiler uzmanı, en verimli tüccarı San Antonio’dan adam almanın dünyalar zoru olduğu bir ortamda, Kawhi’nin Lakers’a transferi için çılgın iddialar gündeme geliyor. Ingram+Kuzma+2 Draft Hakkı… ve daha nice senaryo. Mevcut sakatlık ve Popovich ile limoni ilişkiler soru işaretleri barındırıyor, karşılığında dünyalar isteniyor. Fedakarlık büyük erdemdir. Lakers’ın bu ihtimalde büyük erdem sahibi olması gerekecek.

Kevin Love: Jackie Chan ile Chris Tucker’ı anarcasına ayrılmaz ikili olarak ortaya atılan bir Love. Lebron’un her oyun düzeninde ve sosyal hayatta Love gibi bir karakteri isteyeceği şüphesiz. Love’ın Minnesota ayrılığı ile terk ettiği Batı Yakası’na dönüşü ise bu kez o kadar memnuniyetle karşılanacak gibi durmuyor. Love NBA’deki her takımda kendine rol bulur. “Kötü komşu” Golden State ve ona rakip olmaya çalışan bir Lakers haricinde.

Paul George: Değil olası takasını değerlendirmek, tam transfer haberini yazacağımızı düşündüğümüz günlerde kendisi Oklahoma ile anlaşmasını yeniledi. Artık ihtimalinin kalmadığı bir ortamda onu yine de Lakers’ın geçtiği bir yazıda anmak istedik. İlgili George-Lakers yazımızı okumak için tıklayınız.

Damian Lillard: Portland şehrinin bir sembolü olan, her fırsatta Trail Blazers’a bağlılığını ifade eden Damian Lillard, kimilerine göre Lakers’ın bir diğer skorer guard transferi ihtimali. NBA’nin en değerinin altında değer gören-underrated oyuncularından biri olan Lillard’ın olası Lakers transferi şüphesiz gündemin uzun bir süre sadece Lakers ile oluşturulmasına zemin hazırlayacak. Mr. Clutch’ın bu konudaki görüşleri bilinmez; lakin kendisini sarı forma ile hayal ettiğinizde dahi içinizde bir şeylerin kıpırdadığını hissediyorsunuz.

Bradley Beal: Wall’un tamamlayıcıs. Porter ile birlikte başkentin en değerlilerinden. Gortat’ın ayrılması ile gücünü iyice kaybeden Wizards, bugüne dek “bir yere kadar gelen; ama devamını getiremeyen” takımlardan biri görüntüsünü verdi. Bu sıfattan kurtulmak isteyen bir Beal varsa ona reddemeyeceği teklifler yapmak isteyen bir Los Angeles Lakers var.

NBA yorumcularının ve bizlerin üzerinde durduğu mevki pivot-forvet mevkisi olsa da, tüm takas-transfer iddiaları ve dedikoduları nezdinde daha çok guardların ismi Lakers ile anılıyor. Gelirse “efsane” olacak, gelirse “çok da etki etmeyecek” daha bir çok alternatifin yanında biz bu isimleri “şimdilik” listelemeye uygun gördük. Söz sizde. Bilmek isteriz görüşleri. Siz Kral’ın yanında kimi sarı formaya yakıştırıyorsunuz?

Ata Ateş

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here