NBA Doğu Ekspresine Bir Yolcu Daha Mı?

537
NBA
NBA Doğu Ekspresine Bir Yolcu Daha Mı?

Minnesota Timberwolves ile normal şartlarda 2020’ye kadar devam eden bir kontratı bulunan Jimmy Butler’ın, geçtiğimiz günlerde genç takım arkadaşlarının tavırlarından “bezmiş” durumda olduğunu ifade ettiği iddiaları türlü dedikodulara yol açtı.

USA Team Fans
USA Team Fans

New York Times’dan Marc Stein’ın haberine göre Minnesota Timberwolves, Butler’ı ona 4 yıllığına 110 milyon$ değerinde bir maksimum kontrat verme niyetide olduğu konusunda bilgilendirdi, fakat görünen o ki Jimmy-B bu teklife sıcak bakmıyor. Sebebi de soyunma odasındaki sorunlar.

Chicago Sun Times’dan Joe Cowley’nin haberine göre Jimmy Butler, 2019’da çıkış opsiyonu bulunduğunda yeniden imza atmakla ilgilenmiyor. Bunun sebebi olarak da Butler’ın takımdaki genç oyuncuların, özellikle 22 yaşındaki All-Star pivot Karl-Anthony Towns’ın, umursamaz tavırlarından bezmiş olduğu söyleniyor.

Butler’ın memnuniyetsizlik açıklamaları, 2019’da doğacak çıkış opsiyonunu kullanacağının yanında akla bir başka ihtimali de getirdi ki, o da Butler’ın bu yaz takas olma ihtimali.

Aynı kaynaktan gelen bir başka iddiaya göre Jimmy Butler ve Boston Celtics’in All-Star yıldızı Kyrie Irving, aynı takımda oynamak için bir yol bulma yolunda. Bu durum akıllara iki farklı senaryo getiriyor; Butler’ın Timberwolves’dan bu yaz ayrılıp Celtics’e katılmanın bir yolunu bulması, ya da hem Kyrie Irving’in hem de Jimmy Butler’ın bir yıl daha bekleyip ikisinin de çıkış opsiyonu doğduğunda Boston Celtics veya başka bir Doğu organizasyonunda bir araya gelme olasılıkları.

Timberwolves’un tecrübeli oyuncusu Butler, geçtiğimiz sezon 22.2 sayı, 5.3 ribaund ve 4.9 asist ortalamaları kaydederek takımını 2004’ten beri hasret kaldığı Playoff’lara taşıma başarısına imza atmıştı. Ayrıca Butler, 2015-2018 sezonlarında 4 yıl üst üste All-Star seçilme başarısı bulunuyor.

Ben Kyrie’nin özellikle Cleveland’dan ayrılma sürecinde kendisine doğrultulan okların hedefinde bir kez daha olmak isteyeceğini ve dahası, Boston Celtics’te Brad Stevens gibi dahi bir koçun şemsiyesi altında, lideri olduğu kendini geçtiğimiz sezonda kanıtlamış bir organizasyonu bırakmak isteyeceğini düşünmüyorum.

Bu sebeple Butler’ın ayrılma senaryolarında eğer Minnesota’yı bu yıl terk edecekse Celtics’e katılması konusunda bir yol aranması daha olası görünüyor. Veyahut Butler’ın bu sezonluk geçici olarak bir takıma takaslanıp, Irving-Butler ikilisinin her ikisinin de kontratları sona erdiğinde Doğuda herhangi bir adreste buluşmaları söz konusu olabilir.

Tuna Berk Celik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here