Paul George OKC ile Tekrar Anlaştı

382
Oklahoma City Thunder
Westbrook ve George Valizleri Haziran Ayında Toplamış!

George OKC ile, dört yıl için 137 milyon dolarlık bir kontrat imzaladı.

Paul George, herhangi bir basın toplantısı yapmadan, Russell Westbrook tarafından verilen bir ev partisinde Thunder ile anlaşmaya vardığını açıkladı. Cumartesi günü Westbrook’la birlikte Instagram’da “Unfinished Business” yazılı bir fotoğraf paylaştı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Herkes George’un Los Angeles Lakers için tartışmasız favori olduğunu düşünüyordu. Thunder ile kalmaya karar vermesi herkeste şok etkisi yarattı. Ancak George, Cumartesi günkü partiden önce kararını Thunder’a bildirdiğini söyledi.

Paul George’un sezon sonrası açıklaması ise böyleydi; “Ben serbest oyuncu olarak ya da istediğim yere gitmek konusundaki şansa sahip olmak için bir pozisyonda bulunmadım. Bu her zaman böyle oldu, takımımdaki oyuncularla birlikte hissediyorum, onlar bu seçeneği istiyorlar.

Thunder sezon sonundan beri George’la iletişim halindeydi ve geçen hafta boyunca onunla temas kurdu. George’un kalması için doğru zaman ve işaretler Thunder’ın Genel Müdürü Sam Presti ve Westbrook’la olan güçlü ilişkisindeki güvene bağlıydı. George, Westbrook’la oynama zevkinden bahsederken, Thunder’la sık sık “inşa” süreci hakkında konuştu.

Thunder geçtiğimiz sezon 48 galibiyet ile Batı Konferansı’nı dördüncü sırada tamamlamıştı ancak playoffların ilk turunda Utah Jazz’e 4-2 skorla elenmişti. George’un son maçında Westbrook 43 atışta 46 sayı yaparken, George ise 16 atışta 5 sayı yapmıştı.

Beş kez All-Star olan George, Perşembe günü kariyerinde ilk defa serbest oyuncu oldu.

George, %43.0 ortalama ile 21.9 sayı 5.7 ribaund ve 3.3 asist ortalamalarıyla oynadı. Westbrook’la oynamaktan keyif alan George, %40.1 üç sayı ortalamasıyla bu sezon kariyerinin en yüksek üç sayı yüzdesine ulaştı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here