Seattle Supersonics Efsanesi Geri Gelebilir!

840
Seattle - Supersonics

Koyu yeşil, altın sarısı ve beyaz renkli formalarıyla 90’lı yıllarda lige damga vuran ekiplerden biriydi Supersonics. Gary Payton, Shawn Kemp, Rik Smits, Tom Chambers ve Detlef Schrempf gibi dönemlerinin usta isimlerine ev sahipliği yapmış, harika bir organizasyondu.

 Kulübün başkanı Howard Schultz 2006 yılında Seattle Supersonics ve WNBA liginde mücadele eden Seattle Storm’u, Oklahoma’da bulunan Clay Bennett’in başkanlığını üstlendiği bir grup iş adamına 350 Milyon Dolar karşılığında sattı. 2007 yılında Bennett, salonların yeteri kadar seyirci çekmemesini gerekçe göstererek takımı Seattle’dan Oklahoma City’ye taşıdı.

 O zamandan bu zamana, aradan 13 yıl geçti ama Seattle Supersonics takımı hafızalardan hiç silinmedi. Esasında yaklaşık son 5 yıldır Seattle’ın sahaya geri dönmesi gündemdeydi fakat şehir meclisi, özellikle maddi sebeplerden ötürü buna pek sıcak bakmıyordu.

 Seattle şehrinin başkanı Jenny Durkan’ın açıklamaları, başta Seattle sakinleri başta olmak üzere birçok basketbol severin yüreklerine su serpti.

 “NBA komisyoneri Adam Silver ile çok olumlu bir sohbet gerçekleştirdik. O, Seattle’ın listenin en başında yer aldığını söyledi. Bakın, eğer basketbolun karması varsa, biz Sonics’i geri getireceğiz. Amerika’nın en iyi şehrinin takımı geri gelecek. Bu konuda oldukça iyimserim.”

 Seattle’ın en büyük sorunlarından biri, takımın eski sahası Key Arena’nın kötü durumuydu fakat şehrin buz hokeyi takımı Seattle Kraken ve WNBA takımı Seattle Storm’un kullandığı, şehrin yeni salonu olan Climate Pledge Arena’yı Supersonics takımı da rahatlıkla kullanabilir.

 Kim bilir, belki de seneye büyük Seattle camiasını hak ettiği NBA arenalarında tekrar görürüz. Ben şahsen o renkleri sahada görmeyi çok isterim, eminim ki benim gibi birçok basketbol sever de aynı şeyi istiyordur.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz